Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image

Elektrikli otomobiller için düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler

30/01/2015
Conti.eContact

  • Geleneksel lastiklere kıyasla yüzde 30 oranında düşük yuvarlanma direnci
  • Elektrikli ve hibrit motorlara sahip otomobiller için iki yeni Conti.eContact modeli
  • Araç üreticilerinin orjinal ekipman tercihi: Conti.eContact

Dünyanın en büyük lastik tedarikçisi Continental, Conti.eContact’in portföyüne elektrikli ve hibrit motorlara sahip otomobiller için iki yeni model daha ekliyor. Geliştirilerek farklılaştırılan Conti.eContact, geleneksel lastiklere kıyasla yüzde 30 oranında düşük yuvarlanma direnci sunuyor.

Düşük yuvarlanma direncine hizmet eden teknolojiyi Hannover’daki Ar-Ge merkezinde geliştiren Continental, lastiğin üretimi sırasında tercih edilen “uzun ve dar” konseptini sahipleniyor. Yani Conti.eContact, geleneksel lastiklere kıyasla daha geniş bir çapa sahipken, taban alanları daha dar üretiliyor. Lastiğin hem üretici hem de kullanıcıya sağlayacağı tasarrufun artırılması için tüm bileşenleri ayrı ayrı test ediliyor.

Hibrit araçlar için geliştirilen 17 ve 18 inç ebat alternatiflerine sahip ve yüzde 20’ye varan oranda düşük yuvarlanma direnci sunan Conti.eContact modeli, aynı zamanda performans araçları ve SUV’lar için de tercih edilebiliyor. Elektrikli otomobil üreticilerinin tüketicilere sunduğu, menzilde yaklaşık yüzde 6 oranında artış sağlayan yeni modeller hem işletme maliyetlerini düşürüyor hem de çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.

Volkswagen ve Renault’un Orijinal Ekipman Tercihi Conti.eContact

Volkswagen ve Renault’un orijinal ekipman olarak tercih ettiğiConti.eContact’in önümüzdeki dönemde diğer Avrupalı üreticiler tarafından orijinal ekipman olarak onaylanmasını bekleniyor.

Conti.eContact hibrit otomobil lastikleri, AB Lastik Etiketi uygulaması kapsamında hem yuvarlanma direnci, hem de ıslak zeminde frenleme performansı bakımından “A” değerine ulaşan ilk Continental lastiğidir. Conti.eContact’in yeni modelleri, Continental’in Fransa’daki Sarreguemines fabrikasında sınırlı ebat seçeneklerinde üretiliyor.

Başla
İletişim
continental
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28