Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image

Continental ile Bayramda Yolları Güvenle Aşın

29/05/2019
article_66w_image1
  • Sevdikleriyle birlikte bayram heyecanını yaşamak isteyenler şimdiden hazırlıklara başladı.
  • Bayram tatilini değerlendirmek isteyenlerin büyük çoğunluğu sevdiklerine ulaşmak için  karayolu ulaşımını tercih ediyor.
  • Continental, bayramda güvenli ve keyifli bir seyahat için yolculuktan önce araç bakımlarının yapılmasını  ve araç lastiklerinin  kontrol edilmesini tavsiye ediyor.

Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte tüm Türkiye’yi bayram heyecanı sardı. Bayram tatilinin yaz mevsimine denk gelmesi nedeniyle tatil ve seyahat planları yapanlar da hazırlıklarına başladı. Bayram tatilinde karayolunu tercih edecekler için doğru lastik seçiminin önemini hatırlatan Continental, güvenli bir seyahat için yolculuktan önce araç bakımlarının yapılmasını  ve araç lastiklerinin  kontrol edilmesini tavsiye ediyor.

Yazın yaz, kışın kış lastiği  kullanın

Güvenli ve keyifli bir sürüş için mevsimine göre lastik kullanmaya özen gösterin. Hava sıcaklıklarının hissedilir  derecede artması, aracınızdaki kış lastiklerinizin yaz lastikleriyle değiştirilme zamanının geldiğini gösterir .  

Dört lastiğin dördü de aynı olmalı!

Sürüş güvenliğini artırmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise araca takılan tüm lastiklerin aynı desene sahip olması. Ulaşamama ya da ekonomik nedenlerden dolayı araca aynı lastik takılamıyorsa, aynı markanın aynı aks üzerinde aynı desen yapılarına sahip lastiklerin kullanılmasına dikkat edin. Aracınızın lastik yapıları aynı olmadığı takdirde lastik aşınma oranı artar ve ani fren durumlarında aracınız savrulabilir.

Hava basıncını kontrol edin

Yol ve hava koşulları nasıl olursa olsun, ilk olarak lastiklerinizin hava basıncını kontrol edin. Doğru hava basıncına sahip lastik, yola daha geniş bir yüzeyde temas eder ve yola daha güçlü tutunmanızı sağlar.

Güneş ışığı faktörünü unutmayın

Güneş ışığına uzun süre maruz kalmış lastikler ısınır ve lastiğin içerisindeki hava basıncı yükselir. Bu durum sürücüyü yanıltabilir.Yola çıkmadan güneş faktörünü dikkate almayı unutmayın.

Stepnelerinizi de kontrol etmeyi de unutmayın

Son olarak, stepnelerin de mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.


İletişim
sidebar_contact_image1
Max Mustermann

Lorem ipsum

Continental AG 1Divison Tires

Buettnerstraße 25

30165 Hannover, Germany

+49 511 938-2615

+49 511 938-2455