Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image

Continental’in SUV Lastikleri Autobild Allrad Testinden Tam Puan Aldı!

03/07/2018
Continental’in SUV Lastikleri Autobild Allrad Testinden Tam Puan Aldı!

Avrupa’nın önde gelen otomobil dergilerinden Autobild Allrad, ıslak ve kuru zeminde yaptığı yaz lastiği testini tamamladı. Sekiz SUV yaz lastiğinin karşılaştırıldığı testte ContiSportContact 5 SUV, en iyi dereceyi elde eden lastik oldu. Continental tarafından Almanya’nın Hannover şehrinde geliştirilen lastik, Avrupalı, Amerikalı ve Asyalı 7 rakip üreticiye karşı üstün başarı kazandı. Uzmanlar, 265/60 R18 boyutlarındaki lastikleri ıslak, kuru zemin, çim, ince ve çakıllı yollar ile kum ve çamur dahil 16 kategoride test etti. Büyük arazi ve SUV araçları için uygun bu lastik ebadı, Mercedes’in G model SUV’si üzerinde denendi.  

ContiSportContact’tan örnek başarı

Continental lastiğinin “örnek” gösterildiği ve en iyi dereceyi elde ettiği test raporunun özetinde, ContiSportContact 5 SUV, "Tüm zeminlerde örnek tutuş özelliklerine, yüksek direksiyon hassasiyetine ve ıslak ve kuru zeminde kısa fren mesafesine sahip birinci sınıf bir lastik." olarak tanımlandı.  ContiSportContact 5 SUV lastiği, testlerde her şeyden önce dengeli performansıyla öne çıktı. Bu dengeli performans, lastiğin kuru zeminde fren performansını olumlu etkileyerek, çakıllı ve ıslak çember pistlerde yapılan testlerde birinci olmasını sağladı. Islak zeminde kısa fren mesafesi ve düşük yuvarlanma direnci tabloyu tamamlarken, lastik ıslak ve kuru yollarda da çok iyi yol tutuş performansı sergiledi.

 

Araç üreticileri onayladı

 

Birçok SUV araç ve spor otomobile uygun olan ContiSportContact SUV 5, yüksek kavrama ve güvenli viraj almanın yanı sıra ıslak ve kuru yollarda kısa fren mesafesi ile düşük yuvarlanma direnci sunuyor. Continental’in SportContact serisinde 17-20 inç jantlar için genişliği 195 ile 315 milimetre ve kesit oranı yüzde 65 ile 35 arasında değişen ebatlarda 300 km/s hıza kadar onaylı lastikler bulunuyor. Birçok araç üreticisi, ürettikleri binek ve SUV araçların fabrika çıkışlı modellerine bu sportif lastiğin takılmasını onaylıyor.


İletişim
continental
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28