Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image

Vitesco Technologies Çin’deki yeni merkezinde geleceğin mobilitesini tasarlayacak

12/04/2021
pic

Continental AG Güç Aktarma Organları Bölümü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Vitesco Technologies, Çin Şangay’da inşa ettiği yeni bölge merkezine taşındı. Yangpu Bölgesi'nde bulunan yeni merkez, yaklaşık 450 çalışana 6 bin metrekarelik bir alan sunuyor. Modern güç aktarım teknolojilerinin ve elektrifikasyon çözümlerinin önde gelen uluslararası tedarikçilerinden olan Vitesco Technologies, tescillenen ve resmi onay alan yeni bölge merkeziyle yerel yönetimin tanıdığı ayrıcalıklardan da yararlanacak. Yeni merkez, şirketin önümüzdeki yıllarda elektrifikasyon alanında en çok büyümeyi beklediği bölgenin tam merkezinde yer alıyor. 


Vitesco Technologies Çin, Şangay'da bulunan yeni bölge merkezinde faaliyetlerine devam edecek. Şirketin yaklaşık 450 çalışanı, geçenlerde Yangpu Bölgesinde bulunan 6 bin metrekarelik son teknolojiyle donatılan yeni ofislerine taşındı. Modern güç aktarım teknolojilerinin ve elektrifikasyon çözümlerinin önde gelen uluslararası tedarikçilerinden olan Vitesco, Şangay Ticaret Odası‘nın resmi onayıyla artık yerel yönetimin tanıdığı ayrıcalıklardan da faydalanabilecek.

Çin’de güçlü ortaklarla mobilite işbirliği

Vitesco Technologies CEO'su Andreas Wolf, Çin pazarının e-mobilitenin ve dolayısıyla Vitesco Technologies'in daha da gelişmesi açısından önemini koruduğunu belirterek, “Yeni bölge merkeziyle artık pazardaki güçlü ortaklarla birlikte geleceğin mobilitesini ileriye taşımak için sağlam bir dayanağımız var. Özellikle kentlerde emisyonları azaltmak için birlikte tüm araç segmentlerinde elektrifikasyonu şekillendirirken, herkes için çevre dostu bir mobilite tasarlıyor, modern ve sürdürülebilir mobilite çözümleri üretiyoruz.“ dedi.

 Vitesco Technologies Çin Ülke Başkanı Gregoire Cuny ise "Bölge merkezi olarak tescil edilmek bizim için son derece değerli ve önemli bir tanınma oldu. Bu sertifikayı almak için şirketin yatırımlar, yenilikçi teknolojiler, kurumsal sosyal sorumluluklar ve ekonomik katkılarla ilgili yüksek beklentileri karşılaması gerekiyordu. Geçtiğimiz 2020 yılında Vitesco Technologies, birçok zorluğun üstesinden gelerek dikkate değer sonuçlar elde etti. Yerel yönetimlerin desteği ve önderliğinde ülke çapında tüm tutkulu çalışanların olağanüstü gayret ve katkıları sayesinde bunu başarabildik." diye konuştu.

Yeni Ar-Ge Merkezi de bu yıl sonunda açılacak

Vitesco Technologies, güç aktarma organlarının elektrifikasyonu için dünya çapında komple elektronik aksam, yazılım ve sistem entegrasyonu sunan birkaç tedarikçiden biri olarak öne çıkıyor. Buna paralel olarak, 48 voltluk sistemler ve hibritler için inovatif çözümlerden, tamamen batarya tabanlı elektrikli sürücülere kadar yenilikçi çözümler sunuyor. Çözümler arasında son derece karmaşık güç elektroniği, akıllı sensör teknolojileri ve entegre aks sürücülerinin yanı sıra batarya, enerji ve termal yönetim sistemleri de yer alıyor. Bu da geliştirilmiş bağımsız bileşenler sağlamayı ve tek bir kaynaktan geliştirilmiş özel sistemler geliştirmeyi mümkün kılıyor. EMR3 e-aks tahrik sistemi, 2019 yılından bu yana 20'den fazla araç modeli ile PSA, Hyundai ve Dongfeng gibi altı otomobil üreticisine teslim edildi.

Vitesco Technologies, Çin'de çok başarılı üretim, araştırma ve geliştirme tesislerini de bünyesinde bulunduruyor. Tianjin'de yeni inşa edilen Ar-Ge Merkezi‘nin 2021 yılının sonlarına doğru açılması bekleniyor.

pic1 (1)
İletişim
continental
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28