Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image

İklim Değişikliğine Dikkat Çekmeyi Amaçlayan "Extreme E" Lansmanına Yoğun İlgi!

12/11/2020
Extreme-e pic2

Continental sponsorluğunda tüm dünyanın dikkatini iklim değişikliğine çekmeyi amaçlayan Extreme E'nin tanıtım toplantısı online olarak gerçekleştirildi. Sosyal medya platformlarından canlı olarak  takip edilen etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. 2021 yılının bahar ayında Senegal Lac Rose'da start alacak E off-road için Continental, özel amaçlı lastikler üretmeye başladı.


exteme-e logo

Continental sponsorluğunda tüm dünyanın dikkatini iklim değişikliğine çekmeyi amaçlayan Extreme E için geri sayım başladı. Küresel ısınmayı 1,5°C sınırında tutmak için daha fazla gayret gösterilmesini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yeni Extreme E arazi yarışları serisinin tanıtım toplantısı online olarak gerçekleştirildi. Sosyal medya platformlarından canlı olarak  takip edilen  etkinlik 42 ülkeden medya, sponsorlar ve hayranlar da dahil olmak üzere 222.000'den fazla görüntü aldı.. Yoğun katılımının olduğu etkinlikte tüm dünyadan izleyiciler, dokuz ekipten her birinin araçlarını sanal ortamda izleyerek yeni sezon  takviminin ilk izlenimlerini edinme şansı yakaladı.Bu yılki etkinlik içinde bulunduğumuz gündem nedeniyle seyircisiz gerçekleştirilecek. Bu sebeple serinin sanal lansmanı, hayranların, medyanın, yarış ekiplerinin ve ortakların ev ve ofislerinden ayrılmak zorunda kalmadan etkinliğe katılmaları için harika bir fırsat sağladı.Sanal lansmanda, 1,2 milyondan fazla sosyal medya izlenimi aldındığı için ayrıca çok mutluyuz. Açıkçası içinde bulunduğumuz küresel şartlardan kaynaklanan bu durum, karbon ayak izimizi en aza indirmeye yönelik uzun vadeli sürdürülebilirlik felsefemize de tamamen uygundur" açıklamasında bulundu.

 Extreme E Pazarlama Başkanı Ali Russell

extreme-e pic1

"Extreme E'ye olan ilginin sürekli artması, yeni serinin zamana çok iyi uyduğunu gösteriyor"

Continental'den Extreme E projesinden sorumlu Sandra Roslan, "Hazırlıklar son şeklini almaya başladıkça heyecan artıyor. Extreme E yarışlarının Kurucu Ortağı ve tek lastik tedarikçisi olarak Extreme E'ye olan ilginin sürekli artması, yeni serinin zamana çok iyi uyduğunu gösteriyor. Aynı zamanda  sürdürülebilir bir dünyaya olan sorumlu bir yaklaşımla, pek çok insanın kalbini ve aklını kazanmak için de bir fırsat yarattık. Extreme E ile dikkatleri iklim değişikliğine çekerek başlattığımız bu farkındalığın giderek artması Continental'i gururlandırmakta ve mutlu etmektedir. Ayrıca Nico Rosberg gibi büyük bir ismin yarış serisinin Kurucu Ortağı ve ana sponsoru olarak Continental’in takım kadrosuna katılmış olmasından büyük mutluluk duymaktayız. Nico Rosberg sadece büyük bir şampiyon yarış pilotu olarak değil; yarış pisti dışında yaptıklarıyla da bu seri için çok özel bir partner.’’ dedi

 

 

Extreme E Veloce Racing ekibinin kurucu ortağı Daniel Bailey de online  lansmanın büyük bir başarıyla gerçekleştiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü; "Şu anda tüm dünyanın karşı karşıya olduğu zorlu iklim şartları göz önüne alındığında, sanal etkinlikler fiziki etkinliklere  ilgi çekici, sürdürülebilir ve gerçekçi bir alternatif sunuyor. E-spor ekibinden doğan fiziki bir yarış ekibi olarak, dijital ağlarımız ayda ortalama 120 milyon görüntüleme alıyor. Bazı kanallarımızla iş birliği yaparak bu lansmanı canlı yayınlayabildik ve  geleneksel e-spor izleyicilerimizle etkileşim kuran farklı ilave içerikler oluşturabildik."dedi.


İletişim
continental
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28