Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

New content item

Continental

Lastikleri

Geleceğe Olan Yolculuğumuzu Etkinleştiriyoruz

Lastikler, aracınız ve yol arasındaki temel temas noktasıdır. Lastiklerinizin her zaman mükemmel frenleme, maksimum güvenlik ve saf sürüş keyfi sunmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bu yüzden Continental, Avrupa'nın önde gelen binek ve hafif kamyon lastiği üreticilerinden biridir. Ayrıca orijinal ekipman ve yenileme pazarında dünyanın en büyük binek lastik üreticilerinden biriyiz.

Ama bekleyin, dahası var. Fren sistemleri, enstrümantasyon, güç aktarma organları ve şasi için sistemler ve bileşenler, araç elektroniği, bilgi-eğlence çözümleri ve teknik elastomerler konusunda uzmanlaşmış bölümlerle dünya çapında ilk beş otomotiv tedarikçisi arasında yer alıyoruz. Ve bu  büyük ailenin, dünya çapında, 61 ülkede 244.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır. 

Gördüğünüz gibi, hareketlilik tutkusu yaptığımız her şeyin merkezinde. Amacımız, mobiliteyi herkes için daha temiz, daha güvenli, daha akıllı ve uygun fiyatlı hale getirmek.

Lastik Markalarımız

Lastik bölümü Continental, Barum, Matador, Semperit, General Tire, Viking, Gislaved, ve Sportiva markalarından oluşmaktadır. Premium markamız Continental, orijinal ekipman ve yenileme pazarında lider konuma sahiptir.

Gelenek ve Gelişim

145 yılı aşkın yenilik ve büyümeye baktığımızda Continental olarak mirasımızla gurur duyuyoruz. İlk lastik deseni, ilk tubeless lastik. Ayrıca dünyanın ilk sürücüsüz arabası ve dünyanın ilk çevre dostu lastiği. Hepsi bu kadar ile bitmiyor.

1871'de Almanya Hanover'de kurulduğumuzdan beri, çok miktarda bilgi ve uzmanlık biriktirdik. Onlarca yıl süren kapsamlı araştırma ve testler, lastiklerin bir aracın genel performansı için sadece önemli olmadığını, frenleme gücünü de önemli ölçüde etkilediğini kanıtlamıştır. 

İlerlemeye önem vererek, ürün yelpazemizi sürekli olarak optimize etmeye çalışıyoruz. Continental ürün geliştirme ekipleri, lastiklerimizin güvenlikle ilgili tüm özelliklerini en üst düzeye çıkarırken aynı zamanda yuvarlanma direncini de en aza indirir. Bu hususlar sürüş güvenliğine ve sürdürülebilirliğine temel katkı sağlar.

Tüm Koşullarda Lastik Testi

Hanover yakınlarındaki pistimiz Contidrom da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki pistlerde lastiklerimizi sürekli olarak test ediyoruz. Contidrom'da; ıslak ve kuru zemin testlerinin yıl boyunca yapılabildiği dünyanın ilk tam otomatik test sistemi AIBA  bulunmaktadır.

Dünya çapındaki bağımsız test sonuçları ile, güvenlik ve peformans yönündeki odağımız tekrar tekrar doğrulanmaktadır.

Ayrıca, lastiklerimiz  yüzlerce araç üreticisinin en yüksek standartlardaki zorlu performans testlerinden geçerek Orijinal Ekipman (OE) olarak onaylanmaktadır.

Başla
Andreas Schlenke
 

İş Ortaklarımız Tarafından Onaylandı

Bir otomobil, karmaşık bileşenlerin, lastikler dahil olmak üzere, etkieşimi ile çalışmaktadır. Doğru lastik seti, aracın yoldaki performansını etkilemektedir.

Avrupa'daki her üç arabadan birinde Continental lastikleri bulunması ve Avrupa pazarında lider OE tedarikçisi olarak, ortaklarımızdan onay almak bir ürünün olağanüstü kalitesinin bir işaretidir.

Lastiğin Çok Ötesindeyiz.

Continental AG hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Lastik Birimlerimiz

Ağır Vasıta Lastikleri

cvt_teaser_image

Continental, ticari araç lastiklerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Birimimiz Kamyon lastikleri, "Yük", "İnsan" ve "İnşaat" segmentlerinde yük ve yolcu taşımacılığı için kamyon ve otobüs lastikleri sunmaktadır.

Daha Fazla Bilgi

Endüstriyel Lastikler

cvt_teaser_image

Endüstriyel Lastikler birimimiz, arazi uygulamaları için lastikler ve çözümler geliştirir ve üretir. Bunlar arasında tarım, yeraltı madenciliği ve inşaat, (intra) lojistik ve liman için araçlar ve makineler bulunmaktadır.

Daha Fazla Bilgi

Bisiklet Lastikleri

Continental MTB technologies

Bisiklet lastiklerinin geliştirilmesi ve üretiminde 100 yılı aşkın deneyim, Continental'i sektörde benzersiz bir şirket haline getirmiştir.

Daha Fazla Bilgi

Motosiklet Lastikleri

article_66w_image1

Continental; motosiklet lastiklerini durmaksızın araştırdı, test etti ve icat etti.

Daha Fazla Bilgi