Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Yaz lastiklerinizi Continental ile değiştirmenin tam zamanı

ABT

ABT ve Continental işbirliği

İlk olarak 1896'da bir çiftçi dükkânı olarak kurulan, günümüzde Hans-Jürgen Abt tarafından yönetilen Kempten (Almanya) merkezli aile şirketi, yüksek performanslı araçların kişiselleştirmesi konusunda faaliyet gösteriyor. Allgäu bölgesinde kurulmuş olan şirket, Audi, VW, Seat ve Škoda araçlarının tunuinginde küresel bir lider. Elit motor sporlarında uzun yıllara dayanan deneyimiyle ABT, güç ve dengeyi mükemmel bir şekilde birleştirerek uzun soluklu bir sürüş heyecanı sunuyor. Bu süreçte, şirketin en büyük önceliği her araçtan en iyi şekilde yararlanmak-  motor yönetim sistemlerini optimize edip ABT Motor Kontrolünden daha fazla güç elde etmek, ya da araçlara daha sportif ve dinamik bir görünüm kazandırmak için stil paketleri, spor jantlar ve egzoz sistemleri eklemek bunlardan bazıları.


Image
Image

1. Zorluklar

Sınırlarda performans sergilerken sürüş keyfine odaklanmak

ABT, Almanya'nın en başarılı motor sporları takımlarından biridir. Çok sayıda zafer ve şampiyonluk, şirketin motor sporları konusundaki bilgi birikiminin altını çiziyor. Bu uzmanlığı sayesinde ABT dinamik bir sürüş keyfi sunmanın yanında Almanya yollarında kendine sağlam bir yer edinmiştir.Image

Günümüzün spor arabaları, teknik sınırlara ulaştılar. ABT, tamamen optimizasyon ve performansın yanı sıra sportif sürüş keyfini ifade ediyor - bunun bir örneği de yola güç ve denge getiren ABT R8 5.2 FSI (600 HP güç çıkışı).


Image

2. Performans

En modern teknolojik ilerlemeler

Her iki şirket, lastiklerin özelliklerinin takılacakları aracın ihtiyacına göre en iyi şekilde ayarlanması için geliştirme ve test etme aşamasında yakın işbirliği içinde çalışıyor.


Image

ABT ve Continental mühendis ve teknisyenleri, ıslak zeminde frenleme, viraj alma özellikleri veya sınırlarda giderken direksiyon hassasiyeti ve çeviklik gibi lastik özelliklerini mükemmelleştirmeye devam edebilmek için uzmanlıklarını sürekli olarak birbirleriyle paylaşıyorlar. Örneğin, bir ABT RS3 (470 HP), 285 km/s azami hıza yalnızca Conti SportContact 5P lastiklerle ulaşabilir.


Image

3. Başarı

Geçmişin başarıları, geleceğin vizyonu

ABT ile Continental'in uzun yıllardır devam eden ortak çalışmaları ve bilgi alışverişi sayesinde, yüksek performanslı araç lastiklerinin özellikleri sürekli olarak geliştiriliyor ve ince ayar yapılıyor.

Bu işbirliği sonucunda, tüm kategori ve kulllanım alanlarının beklentilerini mükemmel şekilde karşılayan performans lastikleri doğdu.