Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

A runner wearing adidas shoes with Continental soles

ADIDAS VE CONTINENTAL 10 YIL VE ÖTESİ

Otomobil veya bisiklet lastiklerinizle ayakkabı tabanlarınızın ortak özelliği nedir? İleriye nasıl hareket ederseniz edin, zeminle güvenli temas sağlarlar.

Tıpkı otomobil ve bisiklet lastiklerimiz gibi, Continental kauçuk tabanları Alman mühendisliğinin, uluslararası araştırmaların ve kapsamlı testlerin sonucunda geliştirildi. Adidas, son on yıldır, yol nereye götürürse götürsün, ayakkabılarının yere sağlam basması için malzeme uzmanlığımıza güveniyor.

Continental tabanlı adidas ayakkabılar, koşuculara, antrenman ve yarışların her kilometresinde ihtiyaç duydukları kavramayı sağlar. Açık havada en zorlu koşullarla baş edebilirler, böylece her macerada doğa yürüyüşçüleri ve dağcıların imdadına yetişirler. İster asfalt yolda araç kullanın, bisiklete binin veya koşun, ister dağa tırmanın, Continental sizi daha da ileri taşır.

BAŞARILI ORTAKLIĞIMIZI KUTLUYORUZ

Başla
 

İlk on yılımızda zaferler, rekorlar ve başarılarla dolu koşumuza katılın.


BİR BAKIŞTA ADIDAS VE CONTINENTAL’İN 10 YILI

Mükemmel yol tutuşuna sahip üstün bir spor ayakkabısı yaratmak için birlikte çalışmaya başladığı ilk günden itibaren, Adidas ve Continental'in işbirliği giderek güçleniyor.


CONTINENTAL TABANLI ADIDAS AYAKKABILAR NASIL DOĞDU?

adidas sports shoe shown with Continental rubber soles

Lider spor ekipmanları üreticisi adidas on yıl önce Continental’in malzeme uzmanlığına başvurduğunda ortak hedef, mümkün olan en iyi performans ayakkabısını yaratmaktı. Performans odaklı ortaklıktan doğan Continental koşu tabanlı ilk adidas ayakkabısı, patika koşusu için tasarlandı. O günden bu yana ürün yelpazesine çok sayıda model eklendi. Şu anda 130'dan fazla farklı model arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak profesyonel lastik tasarımcıları spor ayakkabı uzmanlarıyla güçlerini birleştirdiğinde, sonuç sadece rakamlara değil, ortaya çıkan ürünlerin kalitesine de yansıyor.


 

Otomobil veya bisiklet lastiklerinizle ayakkabı tabanlarınızın ortak özelliği nedir? İleri nasıl hareket ederseniz edin, zemine sağlam temas sağlarlar!


REKOR KIRAN İŞBİRLİĞİ

Tabanlarımızın kullanıldığı ayakkabılarla üç maraton dünya rekoru ve bir Guinness Dünya Rekoru kırıldı. Ayrıca adidas x Continental ayakkabıları ve Continental lastikleri ile iki Olimpiyat madalyası kazanıldı. Ve bu sadece dik bir koşu parkurunun sonu, dağın zirvesi, şampiyonluk kürsüsünün en üst basamağı...


SPOR AYAKKABILARIN VE ÜSTÜN TABANLARIN ALTINDA YATAN BİLİM

Johannes Rydzek

Ayakkabı tabanlarımızla rekor (birbirinin rekorunu da) kıran maraton şampiyonları Patrick Makau, Wilson Kipsang ve Dennis Kimetto, Continental tabanları ve yarış bisikleti lastikleriyle Rio Olimpiyatları'nda Altın ve Gümüş madalya kazanan Alistair ve Jonathan Brownlee'ye, ayrıca adidas x Continental ayakkabılarıyla Guinness Dünya Rekorları'na resmi olarak giren dünyanın en dik 50 metre sprint koşusuna katılan ve Olimpiyatlarda iki kere Altın madalya kazanan Johannes Rydzek'e şapka çıkarıyoruz.

Bu önemli başarıları, sahne arkasında araştırma maratonları, sprint antrenmanları, test yarışmaları ve bilimsel buluşlarla beslendi ve desteklendi. Çünkü Continental, lastik kauçuk bileşimleriyle çalışma konusunda yüzyılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Kauçuk tabanlar üzerinde çalışmaya başladığımızdan bu yana tasarım mühendislerimiz, hava koşullarından, sıcaklıktan veya koşulan zeminden bağımsız olarak sporcuların performansını artıracak doğal ve sentetik kauçuk bileşimlerini incelediler. Ortaya çıkan tabanlar, çekiş gücünü %30 oranında artırıp kaymayı azaltarak yarışmacıların daha verimli koşmasına imkân veriyor.


HEYECAN VERİCİ ORTAKLIĞIN ÖYKÜSÜ

Başla
 

Lastik teknolojisini ayakkabı tabanlarına aktarma fikri hakkında.


DAHA YENİ BAŞLADIK

Continental ve adidas arasındaki ortaklık on yıldır devam ediyor - ancak daha yeni başladık. Yeni araştırmaları, inovasyonları ve rekor kıran tasarımları önümüzdeki yıllarda sabırsızlıkla bekliyoruz.


What's happening right now on Social Media: