Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

EXTREME E SPONSORLUĞU

İklim değişikliğinin görünür sonuçları konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan yeni yarış konsepti Extreme E, elektrikli SUV araçların olağanüstü koşullarda yarışına sahne olacak. Yarışlar, dünya üzerinde iklim değişikliğinin somut etkilerinin görüldüğü farklı yerlerde yapılacak. İlk sezonda yarışların Kuzey Kutbu, Himalayalar, Sahra Çölü, Amazon Yağmur Ormanları ve Hint Okyanusu'ndaki bir adada yapılacağı açıklandı.

2019 ve 2020 Extreme E serisinin kurucu ortağın Continental, yarışların başlamasıyla birlikte, 2021-2023 yılları arasında 1-3 serilerinde Premium Ortak ve Lastik Tedarikçisi olacak.

Extreme E'nin sponsoru olarak, takımlara özel olarak üretilmiş lastikler tedarik ederek olağanüstü koşullarda çok farklı ortamlarda Continental lastiklerinin performansını göstereceğiz. Bu, mühendislik ve teknoloji alanındaki uzmanlığımızın altını çiziyor.


Extreme E ile motor sporları meraklılarına ilham olmak ve ilginç, sportif bir ortamda çevre sorunlarına değinmek istiyoruz.

Extreme E, elektrifikasyon, SUV araçlara yönelme gibi sektörümüzdeki önemli trendleri ele alan ve sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan yenilikçi bir formatta yapılıyor.

Bu seri, dünya standartlarında motor sporlarını ve sürüşü dünyanın en zorlu ortamlarında bir araya getirmeyi ve sürdürülebilir mobilite çözümlerini araştırmaları ve geliştirmeleri için üreticilere önemli bir platform sunmayı amaçlıyor.