Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

BÜYÜK TURUN İLK BİSİKLET ETKİNLİĞİ

Giro_d_Italia_1_612x

Vuelta a España ve Tour de France yarışları gibi Giro d’Italia dünyanın en önemli bisiklet etkinliklerinden biridir. Profesyonel takvimde yer alan ilk büyük tur, profesyonel bisikletçilere bisiklet dünyasında ilk sesi getirme fırsatını sunuyor.

Corsa Rosa, bazıları ilk kez geçilen, bazıları ise efsane haline gelmiş uzun düzlük etap, zamana karşı etap ve dağlık etaplarla bisikletlilere meydan okuyor. Giro, genellikle sürprizlere ve beklenmedik olaylara sahne oluyor. Pembe forma Maglia Rosa'nın favorileri dik tırmanışlarda pes etmek zorunda kalabilirken, tanınmayan yeni yetenekler tüm rakiplerini geride bırakabiliyor. Kısacası, bu yarışta her şey mümkün.


 

Bu yıl düzenlenen 103. Giro d'Italia yarışlarında Continental, Corsa Rosa resmi sponsorluğu ve Güvenlik Ortaklığının üçüncü yılını kutluyor.


Başla
 

Giro d’Italia ile ortaklığımız, Continental'in güvenlik kültürünü trafik ekosistemi içinde paylaşması ve kentsel alanda en dezavantajlı kategori olan bisikletçilerden başlayarak yol paylaşımı konusunda farkındalık yaratması için eşsiz bir fırsat sunuyor. Continental İtalya CEO'su Alessandro De Martino, "Continental'in Trafik Güvenliğinin sponsoru Giro'nun Güvenlik Ortağı olmasının nedeni tam da budur," dedi.

Ayrıca Continental, Corsa Rosa'yı güvenlik konularında farkındalığı artırmak için bir platform olarak kullanıyor. Sürücüler ve bisikletliler, yolda güvenle bir arada olmalılar. Bu, Continental'in sıfır kaza, sıfır yaralanma ve sıfır ölümcül kaza hedefi Vision Zero ile örtüşüyor.

18 Dünya Turu takımından beşi (Ineos, Groupama-FDJ, Movistar, Bahrain-McLaren ve Sunweb), Continental Competition Pro LTD lastikleri ile yarışıyor. Continental'in Almanya Korbach fabrikasında özel olarak üretilen bu el yapımı yarış lastiklerinin yuvarlanma direnci son derece düşük, buna karşın yol tutuşu ve delinmeye karşı direnci yüksek.


Giro d’Italia 2020 / 9-31 Mayıs

 

9 Mayıs tarihinde Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 103. defa düzenlenecek olan yarışlar, 1,5 km'lik Várnegyed kalesi tırmanışı dahil, 9,5 km'lik bireysel zamana karşı etabıyla Grand Partenza start alacak. 2. ve 3. etaplar da Macaristan'da gerçekleşecek ve bisikletçiler İtalya'ya varmadan önce ülkenin batısında bulunan Györ'e (2. etap), ardından Balaton Gölü'ne (3. etap) pedal çevirecekler. Bu, Giro'un İtalya dışında start aldığı 14., Macaristan'da ise start aldığı ilk yarış olacak.

İtalya'da düzlük, dağlık ve zamana karşı etaplar olacak. Geçen yıl olduğu gibi, 2020 yılı için programa üç zamana karşı etap (biri Macaristan'da, ikisi İtalya'da) eklendi. Ancak ünlü "Maglia Rosa" mücadelesinin galibini muhtemelen yine beş dağ etabı belirleyecek. Giro, organizasyonun ev sahibi şehri Milano'nun merkezindeki ikonik Piazza del Duomo’da son bulacak. Taraftarlar, şehir merkezinde son sprintten önce yarışın son metrelerinde bisikletçilere tezahürat etme şansını yakalayacak.

Continental Yarış Fotoğrafları