Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

New content item

İNGİLTERE'NİN EN BÜYÜK BİR GÜNLÜK YARIŞI

PROFOSYONEL BİSİKLET TAKVİMİNİN EN ZENGİN BİR GÜNLÜK YARIŞI

Bu yaz dünyanın en iyi bisikletçilerinden bazıları, eşi benzeri olmayan bir günlük bisiklet yarışına katılmak için Londra sokaklarında bir araya gelecek.


PrudentiaRideLondon-Surrey Classic dünyanın en iyi 150 profesyonel bisikletçisinin dünyadaki herhangi bir günlük klasik yarıştan alabilecekleri en büyük ödül para ödülüne pedal çevirdiği 168 km'lik bir rota. UCI WorldTour statüsünde olan bu yarışlar, Londra 2012 Olimpik Yol Bisiklet Yarışı rotasına dahil. Ayrıca BBC Sport kanalında canlı olarak da yayınlanacak.

Continental Lastikleri 2019 Prudential RideLondon-Surrey Classic adı altında düzenlenen King of the Mountains yarışlarının resmi sponsoru olmaktan gurur duyuyor. Her klasmanda altı zorlu tırmanış olan yarışta  günün en yetenekli sürücülerini özel ödüller bekleyecek.

Prudential RideLondon Etkinlik Direktörü Hugh Brasher, "Continental Lastikleri Prudential RideLondon-Surrey Classic yarışlarında King of the Mountains klasmanı için mükemmel bir ortak," diyor.

Ayrıca Continental Lastikleri,  UCI Dünya Turu statüsünde en zengin bir günlük kadınlar profesyonel bisiklet yarışı olan Sprints ve Prudential RideLondon Classique yarışlarını da sunuyor.  2019 yarışları 4 Ağustos Pazar günü yapıldı.

Continental Lastiklerinin katılımı bununla da sınırlı kalmıyor. Şirket aynı zamanda Prudential RideLondon FreeCycle sırasında Festival Bölgelerinde interaktif sergiler, Prudential RideLondon-Surrey 100 etkinliğinde sürücülere mekanik destek hizmetleri sunan ve 1-3 Ağustos tarihleri arasında ExCeL'de lastik ve kauçuk teknolojisindeki en yeni yenilikleri sergileyen Prudential RideLondon Cycling Show'un resmi güvenlik ortağıdır.

Yolu Güvenle Paylaşmak, ürünlerimizi tüm araçlar için Alman mühendislik standartlarına göre geliştirmek değil, aynı zamanda yol kullanıcılarını eğitmek ve yolculuklarında onlara güvenle eşlik etmek demektir.


Prudentıal Rıde London-Surrey Classıc 2019

Başlangıç

Profesyonel bisikletçiler, Londra'nın merkezindeki St James's Park, Horse Guards Parade'dan start alacak. Whitehall ve Buckingham Sarayı'nın simgesi olan efsanevi yapıları geride bırakarak, güneybatı Londra'dan, ilk Continental Tires Sprint mücadelesinin beklendiği Richmond Park'ın gür yeşilliklerine doğru ilerleyecekler. Rota daha sonra Kingston upon Thames'in içinden Hampton Court Köprüsü ve Surrey'deki Thames Nehri'ne doğru devam edecek.


Surrey Etabı

Ardından sürücüler, Staple Lane'deki ilk tırmanıştan evvel Walton-on-Thames, Weybridge ve Ripley'den geçecekler. Bu, sürücülerin karşılaşacağı ilk Continental Dağlarının Kralı olacak; bu zirvede ödül, Surrey kırlarının muhteşem manzarası olacak.

Artık sürücüler Surrey Hills Olağanüstü Doğal Güzellik Alanında 50 mil boyunca Dorking'in tepelik yollarına doğru ilerleyebilirler. Abinger Hammer ve Westcott'tan sonra, Dorking High Street'te üç Sprint fırsatından ilkinde mücadele edilecek.

Sonra grup güneye Coldharbour'a yönelecek; onları King of the Mountains serisinin ikincisi ve aynı zamanda en yükseği olan Leith Hill bekleyecek. Sürücüler bu destansı zirveyi fethettikten sonra, Westhumble'dan Ranmore Common'a ulaşan parkurlardan önce ikinci bir Sprint için Dorking'den geri dönecekler, bu parkur King of the Mountains 3. ve 4. tırmanışları temsil ediyor.

Bundan sonra, Dorking içinden geçen üçüncü bir Sprint ve ardından sıra Box Hill'in zig-zag yollarında beşinci ve son Dağların Kralı gelecek. Yarışın bitişine sadece 32 mil kala bisikletçiler Leatherhead, Oxshott ve Esher üzerinden Londra'ya dönecekler.


Bitiş

Kingston upon Thames üzerinden Londra'ya uzanan yarışın kapanış etaplarında yarışmacıların yolu  Raynes Park ve Wimbledon'dan geçecek. Wimbledon Köyü'nde bir Sprint'te son bir puan kazanma şansı yakalayan sürücüler ardından Thames Nehri üzerindeki Putney Köprüsü'ne doğru pedal çevirecekler. Thames kıyısı boyunca Chelsea ve Westminster'e, sonrasında The Mall'dan Buckingham Sarayı'na varan yarış, bitiş çizgisinde tezahürat yapan taraftarlarla son bulacak.

YARIŞA GENEL BAKIŞ

Continental Tires King of the Mountains

Continental Tires King of the Mountains mücadelesi, Prudential RideLondon-Surrey Classic içinde özel olarak seçilmiş tırmanışlar serisidir. Her tırmanışın zirvesine ulaşan ilk altı bisikletçi puan kazanır.

Continental Tires King of the Mountains yarışlarında beş şekilde puan kazanılabilir. 2019'da bunlar şu şekildeydi: Staple Lane'de bir, Leith Hill'de bir, Ranmore Common'da iki ve Box Hill'de son bir tırmanış.

Toplam beş tırmanışın sonunda en çok puan alan dört bisikletçi para ödülü kazanıyor. Toplamda en çok puan alan bisikletçi, Continental Lastikleri Dağların Kralı unvanı ve en yüksek para ödülünün sahibi oluyor.

why_continental-TeaserList

En iyi frenleme

Image

Continental dünyanın tüm yollarını ve onların üzerinde nasıl fren yapılacağını bilir.

Daha Fazla Bilgi

Alman mühendisliği

Image

Dünyada ilk sırt desenli lastiğin yaratıcısı olan Continental her yeni ürününde bu yaratıcı ruhu ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Daha Fazla Bilgi

Güvenliğiniz için test edildi

Image

Tüm Continental inovasyonları üretime girmeden önce kapsamlı olarak test edilir. 

Daha Fazla Bilgi

Otomotiv deneyimi

Image

1995 yılından bu yana Continental daha emniyetli ve daha konforlu sürüş için gerekli kilit teknolojileri geliştirmiştir.  

Daha Fazla Bilgi

Orijinal Ekipman

Image

Araç üreticileri yalnızca en yüksek kalite standartlarını karşılayan birinci sınıf lastikler kullanır. 

Daha Fazla Bilgi

Bağımsız test sonuçları

Image

Birinci sınıf lastiklerimizi geliştirme aşamasında en ufak güvenlik ve performans boyutunu dahi dikkate alıyoruz.

Daha Fazla Bilgi

Garanti

Image

Sizin Lastiğiniz – Sizin Memnuniyetiniz

Daha Fazla Bilgi

Lastik Montaj Güvenliği Talimatları

Tire Mounting Safety Instruction

Bu lastik montaj güvenliği talimatı Continental AG'nin tüm lastik markaları için geçerlidir ve lastik montajı için uygun eğitim veya servis prosedürleri sağlamaya yönelik değildir. 

Daha Fazla Bilgi