Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Continental Tires is a proud partner for the Tour de France once again and our tires will keep outstanding bicycle teams racing.

Fransa'da Sürükleyici Bir Macera

Tour de France

tour de france

Fransa Yollarında Heyecanlı Bir Macera

TOUR DE FRANCE

Continental, 1903'ten bu yana her yıl Fransa'da düzenlenen dünyanın en büyük bisiklet yarışı Tour de France'ın sponsorluğunu üstlenmektedir. Bisiklet yarışlarının zirvesi olan bu uluslararası platformda, her yıl Continental lastiklerinin yüksek performansı sergilenmektedir. Yarışa katılan birçok Dünya Turu takımı, Almanya'nın Korbach kentinden gelen el yapımı Continental bisiklet lastiklerini kullanmaktadır.

Continental ayrıca etkinlikteki resmi araçları PremiumContact 6 otomobil lastikleriyle donatmaktadır. Bu lastikler de Continental’in Almanya, Hanover’de bulunan genel merkezinde tasarlanmakta ve Fransa'nın Sarreguemines kentinde üretilmektedir. Bisiklet sezonunun başında lastikler, Paris yakınlarındaki Evry'de gerçekleşen Tour de France'ın garajında araçlara ​​takılmaktadır. Yarış sırasında otomobil lastikleri, ani hava değişiklikleri, farklı zeminler, dik dağ çıkışları ve inişleri gibi zorlu koşullarla karşı karşıya kalır. Lastikler, etkinlikteki görevli sürücülere, yarış rotası boyunca inanılmaz bir atmosfer yaratan milyonlarca tutkulu bisiklet hayranı tarafından alkışlanırken, güvenli bir sürüş için güven vermektedir.

Ana iş ortağı ve sahne sunucusu olarak Continental, Tour de France’daki her etabın galibini başarısı için podyumda madalya ile ödüllendirmektedir ve bu birçok profesyonel bisikletçinin yıllardır vurguladığı gibi, “Bir bisikletçinin kariyerinde asla unutamayacağı hayat değiştiren özel bir an” olarak görülmektedir.

Tour de France rotası her yıl farklılık göstermektedir. Ancak, yarış rotasında genellikle Alp d'Huez, Tourmalet, Mont Ventoux veya Galibier gibi ünlü dağlar yer alır. Bisikletçiler Alpler ve Pireneler'in bazı kısımlarını geçerler ve Paris'teki ünlü Champs-Elysees'de büyük bir finalle yarışı bitirirler. Tour de France her yıl Fransa'da başlamaz: "Grand Depart" adlı yarış 2019'da Brüksel'de gerçekleşmiştir ve 2022'de Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da gerçekleşecektir. 2021 için ise bisikletçiler 26 Haziran'da Brittany’nin Brest şehrinden yola çıkacaklar.

"Dünyanın en büyük bisiklet yarışında önemli bir rol oynamaktan mutluluk duyuyoruz. Tour de France ile iş ortağı olmak, temel değerimiz olan "kazanma tutkusu"na mükemmel bir şekilde uyuyor. Yüksek performanslı geniş lastik yelpazemizle yarışa katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Christian Kötz, Continental Yönetim Kurulu Üyesi ve Lastik Bölüm Başkanı


Tour de France 2022
Başla

Tour de France 2019 Highlights Video

 

Dünyanın en büyük bisiklet yarışında önemli bir rol oynamaktan mutluluk duyuyoruz. Tour de France'ın etap kazanan ortağı olmak, temel değerimiz olan "Kazanma Tutkusu" na mükemmel bir şekilde uyuyor. Geniş yelpazedeki yüksek performanslı lastiklerimizle yarışa katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz.

Christian Kötz, Lastik Bölümü Başkanı

2019'dan Kareler