Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

Binek - Hafif Ticari Araç Lastikleri

Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri

article_66w_image1

Avrupa’da başlıca binek ve hafif ticari araç lastiği (PLT) üreticilerinden biri olan Continental, orijinal ekipman ve yenileme pazarında dünyanın en büyük dördüncü binek lastiği üreticisidir. 1871 yılında Hannover, Almanya’da kurulan Continental dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçileri arasında yer alır. 51 farklı ülkede, 310 farklı lokasyonda  200.000 çalışanımızla otomotiv sektörünü önemli ölçüde ve sürdürülebilir bir şekilde ileriye taşıyoruz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle güvenli, ekonomik ve ekolojik olarak verimli hareket kabiliyetine katkıda bulunuyoruz.

Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri Birimi Continental, Uniroyal, Semperit, Barum, General Tire, Viking, Gislaved, Mabor ve Sportiva markalarından oluşur. Birinci sınıf markamız olan Continental orijinal ekipman ve yenileme pazarında lider konumunu sürdürmektedir.

Köklü bir marka olan Continental kapsamlı bilgi ve deneyimini bir araya getirerek otomotiv endüstrisinde dünyanın bir numaralı lastik üreticileri ve tedarikçileri arasında yerini almıştır. Yıllardır sürdürdüğümüz kapsamlı araştırma ve testler lastiklerin genel performans üzerinde hayati bir etkiye sahip olmanın yanı sıra fren gücü üzerinde de büyük ölçüde etkili olduğunu göstermiştir. Bu sebeple ürün yelpazemizi sürekli olarak optimize ediyor, lastiklerinizin her zaman mükemmel fren sistemine, üst düzey güvenliğe ve en keyifli sürüş deneyimine sahip olmasını sağlıyoruz.

Bunun için Hanover yakınlarındaki kendi tesisimiz olan Contidrom dahil dünya çapında geçerliliği olan tesislerde lastiklerimizi testlere tabi tutuyoruz. Contidrom'da, ilk tam otomatik lastik testi sistemi AIBA dahilinde ıslak ve kuru zeminde yıl boyu testler gerçekleştirilir. Birinci sınıf lastiklerimizi geliştirme aşamasında en ufak güvenlik ve performans boyutunu dikkate alırız. Pek çok kez en yüksek tavsiye edilme oranlarını aldığımız dünya çapındaki bağımsız testlerle bunu tekrar tekrar teyit ediyoruz. Performansının en yüksek standartlarda olduğunu test etmek için lastiklerimiz ayrıca yüzlerce araç üreticisinin zorlu testlerine tabi tutulur. Tüm bunların tamamlanmasının ardından bir Continental lastiği orijinal ekipman olarak onaylanır. Sonuç, ortalama Avrupa’daki her üç araçtan biri üretim hattından Continental lastikleriyle çıkar.