Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

The Contidrom

Test results for all-season tires

CONTINENTAL'İN DÖRT MEVSİM LASTİKLERİ: TEST SONUÇLARI VE PUANLARI

Tire tests performed on Conti tires

Pratik bilgiler: Continental'in dört mevsim lastik testi sonuçları hakkında bilmeniz gereken önemli şeyler:

  • Continental dört mevsim lastikleri, ılıman iklimlerde tüm yıl boyunca mükemmel performans sunar.
  • Continental'in tüm yeniliklerinin üretime geçmeden önce yoğun bir test sürecinden geçmesi zorunludur.
  • Dört mevsim lastiklerimiz performansları nedeniyle birçok ödül almıştır.

Continental'de tüm gün dört mevsim lastiklerimizin kalitesi hakkında konuşabiliriz. Ama bunun için bizim sözümüz yeterli değil! Lastik incelemeleri ve tarafsız testler, dört mevsim lastiklerimizin performansını ve güvenilirliğini onaylıyor. Ilıman bir iklimde yaşıyorsanız ve otomobiliniz, karavanınız, kamyonetiniz veya SUV'niz için dört mevsim lastik arayışındaysanız; bağımsız lastik incelemelerinin, derecelendirmelerinin ve testlerinin Continental'in dört mevsim lastik yelpazesini nasıl değerlendirdiğine bir göz atın.

Dört mevsim lastikleri neden bu kadar çok amaçlıdır?

Dört mevsim lastikleri, ılıman iklimlerde tüm yıl boyunca mükemmel performans sunar. Continental dört mevsim lastikleri hem yaz hem de kış koşullarında etkileyici yol tutuşu ile kuru ve ıslak yollarda ve ayrıca sulu karlı zeminlerde iyi frenleme performansı sunmak üzere özel olarak tasarlandığından, dört mevsim lastiklerimizle sürüş sırasında kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

DÖRT MEVSİM LASTİK TESTLERİ

Tire tests performed on Conti tires

Continental'de güvenliğiniz en büyük önceliğimizdir ve lastiklerimizi geliştirirken güvenlik ve konforun tüm olası yönlerini dikkate alırız. Continental'in tüm yeniliklerinin üretime geçmeden önce yoğun bir test sürecinden geçmesi zorunludur. Mühendislerimiz, her Continental lastiğinin – ister kış lastiği ister yaz lastiği ister dört mevsim lastiği veya spor ve arazi etkinliklerinde kullanılan lastikler olsun – uzmanlarımız tarafından çok çeşitli hava koşullarında ve her türlü yüzeyde test edilmesini sağlamak için Almanya'dan İsveç'e ve ABD'ye kadar tüm dünyayı dolaşmaktadır.

Esas olarak, her yeni lastiğin Almanya'nın Hannover kentindeki ana test alanımız Contidrom'da yüzlerce test kilometresini tamamlaması gerekmektedir. Ayrıca lastiklerimizi diğer tüm markalardan daha fazla teste tabi tuttuğumuz gibi, lastiklerimizin bağımsız testlerde de iyi performans göstermesi bizim için önemlidir. Ve lastiklerimiz bunu başarır: Continental lastikleri, tarafsız testlerde düzenli olarak en iyi performans gösterenler olarak sınıflandırılmıştır. Ayrıca Alman motorcular derneği ADAC ve AutoBild ve AutoZeitung gibi ünlü dergiler de Continental’i birkaç kez yılın en iyi lastik markası seçmiştir. Bu başarılar bizi gururlandırmaktadır çünkü bu, sürücülerin Continental lastikleriyle araç kullanırken emin ellerde olduklarını bilmeleri anlamına gelmektedir.
Ancak konu dört mevsim lastiklerini test etmeye ve sınıflandırılmaya gelince, tüm gereksinimleri karşılamak zordur. Bu benzersiz lastiklerin, kış ve yaz lastiği teknolojisi arasında bir denge bulmak için kelimenin tam anlamıyla her mevsim için iyi özellikleri birleştirmesinin yanı sıra; üstün çekiş gücü, yol tutuşu, fren performansı ve konfor sunarken aynı zamanda uzun kilometreler kat edebilmesi gerekir.

Neyse ki, Continental'in dört mevsim lastikleri yelpazesi harika incelemeler ve puanlar toplamıştır ve müşteriler genellikle bunları başkalarına tavsiye etmektedir. Tüm mevsimlik lastiklerimiz; sağlam yanaklara, mükemmel sırt yüzeyine, şartlara uyabilen bir kauçuk bileşime ve aşırı hava koşulları dışındaki tüm koşullarda genel olarak yüksek performansa sahiptir.

YIL BOYUNCA EN İYİ PERFORMANS İÇİN EN İYİ DÖRT MEVSİM LASTİKLERİ

Continental'in ödüllü lastikleri, tarafsız endüstri testlerinde mükemmel performans gösterir ve yıl boyunca lastik ihtiyaçlarınızı karşılar. Siz sadece seçim yapın!EN FAZLA PUAN ALAN CONTINENTAL DÖRT MEVSİM LASTİKLERİ

Dış incelemelere göre en iyi performans gösteren lastiklerimizden biri Continental AllSeasonContact™ lastiğidir. Almanya'nın önde gelen otomobil dergilerinden AutoBild, 2020 yılında dört mevsim lastiğimizi birden örnek bir ödülle onurlandırmıştır. AutoBild ayrıca, bazı özel kış lastiklerinden bile daha başarılı kar çekiş gücü sergilediği için AllSeasonContact™ lastiğinden özel olarak bahsetmiştir.

Ek olarak, diğer lastik incelemelerinde şu yorumlar yer almıştır: – "Çoğu sürücü bu lastiğin karlı yollarda mükemmel olduğu, ıslak zeminde iyi direksiyon hassasiyeti, yol tutuşu ve kavrama sağladığı ve ayrıca çok iyi suda kızaklama ve iyi aşınma performansı gösterdiği konusunda hemfikirdir."

– “… bu lastikler, kar/sulu kar, şiddetli yağmur koşulları ve kuru zeminler dahil olmak üzere çeşitli koşullarda çok iyi performans göstermiştir.”

– “… bu lastikler olağanüstü bir sürüş konforuna, yumuşaklığa, çekişe sahiptir ve sessizdir.”

Continental VanContact™ 4Season lastiği ayrıca Almanya'nın en eski ve Avrupa'nın en büyük karavan dergisi olan Promobil dergisi tarafından tavsiye edilen ödülü almıştır. Dergi, dört mevsim lastiklerimizi test ettiğinde aşağıdaki sonuçları elde etmiştir:

  • Karlı zeminde çok iyi çekiş gücü, viraj alma ve frenleme performansı
  • Islak zeminde hakimiyet
  • Kuru virajlarda çok iyi kavrama
  • Mükemmel yuvarlanma direnci
  • Düşük yol gürültüsü

Benzer İçerikler

Dört mevsim lastikleri nasıl çalışır?

A car driving on an ocean road with all-season tires

Continental dört mevsim lastikleri, yaz ve kış lastiklerinin teknolojilerini, en zorlu hava koşulları dışındaki her koşulda üstün performans sağlayacak şekilde dört mevsim lastiklerinde birleştirir.

Daha Fazla Bilgi

Karavanlar için dört mevsim lastikleri

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

Dört mevsim lastikleri, karavanınız için mükemmel bir seçim olabilir.

Daha Fazla Bilgi

Diş derinliği, lastik yasaları ve dört mevsim lastiklerini değiştirme zamanı

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Dört mevsim lastiği sahibiyseniz veya satın almayı düşünüyorsanız; konu güvenlik, diş derinliği ve yasal gereklilikler olduğunda bunlar hakkında bilmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır.

Daha Fazla Bilgi