Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Dört Mevsim Lastikleri Neden Mükemmel Seçim Olabilir?

DÖRT MEVSİM LASTİKLERLE HER MEVSİMİN TADINI ÇIKARIN

Her mevsim etkili bir lastik olan Continental'in dört mevsim lastikleri, dünyanın ılımlı bölgelerinde hiçbir taviz vermez. Tersine, mükemmel çok yönlü sürüş deneyimi için hem yaz hem de kış lastiklerinin en iyi yönlerini bir araya getirir.

Bazı ülkelerde kış; dondurucu soğuklar, yoğun kar ve her köşede buz sarkıtları anlamına gelmektedir. Ancak diğer bölgelerde kış; yalnızca soğuk hava, yağmur ve ara sıra yağan hafif kar anlamına gelebilir. Aynı durum yaz için de geçerlidir: Bazı ülkelerde ısı 40°C'ye varan kavurucu sıcaklıklara ulaşabilirken, diğer bölgelerde ise sıcaklığın ulaşabileceği maksimum derece yalnızca 28°C'dir.

Ilıman bir iklimde yaşıyorsanız, Continental'in dört mevsim lastikleriyle her mevsim sorunsuz bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin! 

 

Mevsim tanımayan bir lastikle kontrol sizde

Dört mevsim lastikleri sizin için alternatif olabilir çünkü:

  • Yaz ve kış lastiklerinin en iyi özelliklerini; her türlü hava ve yol koşullarında başarılı performans gösteren tek bir dört mevsim lastiğinde birleştirirler.
  • Dört mevsim lastikleri, sürücülerin mevsimsel değişiklik gerekmeksizin tüm yıl boyunca aynı lastik setini kullanabilmesine olanak verir.
  • Anahtar nokta, yerel ikliminizdir. Dört mevsim lastikleri ılıman iklimlerde iyi performans gösterecek şekilde geliştirilmiştir.
  • Lastiklerinizin optimum performans ve güvenlik sağlamasının yolu, düzenli kontrol ve bakımdır.

Aşağıda dört mevsim lastikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

MEVSİM NE OLURSA OLSUN SİZİ GÜVENDE TUTACAĞIZ

Başla
 


YIL BOYUNCA EN İYİ PERFORMANS İÇİN EN İYİ DÖRT MEVSİM LASTİKLERİ

Continental'in ödüllü lastikleri, tarafsız endüstri testlerinde mükemmel performans gösterir ve yıl boyunca lastik ihtiyaçlarınızı karşılar. Siz sadece seçim yapın!all season tires

Dört mevsim lastikleri nasıl çalışır?

Continental dört mevsim lastikleri, yaz ve kış lastiklerinin teknolojilerini, en zorlu hava koşulları dışındaki her koşulda üstün performans sağlayacak şekilde dört mevsim lastiklerinde birleştirir. Dört mevsim lastiklerini kış ve yaz lastiklerinden neyin farklı kıldığını öğrenmek ve sizin ve otomobil ihtiyaçlarınız için doğru seçim olup olmadığını anlamak için okumaya devam edin.

Daha fazlası için...

Dört mevsim lastik satın alma rehberi

Dört mevsim lastikler, sürücülere her mevsimde en iyi performansı sunabilir: Çoğu hava koşuluna uygun bir diş derinliği, etkileyici bir sırt ömrü ile yaz ve kış lastiklerinizi her yıl değiştirip saklama zahmetinden kurtarır. Yine de mevsimlik lastikler sizin için en iyi seçim olabilir ve bazı durumlarda yakıt verimliliğini artırır.

Dört mevsim lastiklerinin sizin için uygun olup olmadığını anlayın; binek otomobiller, EV'ler, SUV'ler veya kamyonlar için hangi dört mevsim lastiğinin en iyi olduğunu keşfedin ve lastik yanağındaki dört mevsim sembolünü tanımayı öğrenin.

Daha fazla bilgi için...

Karavanlar için dört mevsim lastikleri

Dört mevsim lastikleri, karavanınız için mükemmel bir seçim olabilir: Çok yönlü güvenlik, değişken hava koşullarında güvenilir çekiş gücü ve üstün yol tutuşu ile artan performans. Dört mevsim RV lastikleri, ılıman iklimlerde tüm yıl boyunca performans gösterecek şekilde geliştirilmiştir. Dört mevsim lastiklerinin neden karavanlar için en pratik seçim olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.


Daha fazla bilgi için..
All-season tread depth

Diş derinliği, lastik yasaları ve dört mevsim lastiklerini değiştirme zamanı

Dört mevsim lastiği sahibiyseniz veya satın almayı düşünüyorsanız; konu güvenlik, diş derinliği ve yasal gereklilikler olduğunda bunlar hakkında bilmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır. Bu belge, söz konusu dört mevsim lastiklerine sahip olma konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için bu faktörlerin her birini incelemektedir.

Find out more
All season test results

Dört mevsim lastikleri için test sonuçları

Continental'de tüm gün dört mevsim lastiklerimizin kalitesi hakkında konuşabiliriz. Ama bunun için bizim sözümüz yeterli değil! Lastik incelemeleri ve tarafsız testler, dört mevsim lastiklerimizin performansını ve güvenilirliğini onaylıyor. Ilıman bir iklimde yaşıyorsanız ve otomobiliniz, karavanınız, kamyonetiniz veya SUV'niz için dört mevsim lastik arayışındaysanız; bağımsız lastik incelemelerinin, derecelendirmelerinin ve testlerinin Continental'in dört mevsim lastik yelpazesini nasıl değerlendirdiğine bir göz atın.

Read more
aquaplaning situation

Dört mevsim lastiklerle suda kızaklama

Kar ve buzun sorun olmadığı ılıman kış koşullarında araç kullansanız bile, yine de kaygan yolların farkında olmanız gerekir. Neden? Kaygan olan kar ve buz değil, yol yüzeyi ile bir arabanın lastiği arasında biriken ince su tabakasıdır. Bu problem herhangi bir mevsimde yaşanabilir, ancak yağışlı kış havalarında risk daha yüksektir. Suda kızaklama olayı, bundan nasıl kaçınılacağı ve meydana geldiğinde nasıl tepki verileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha fazla bilgi için..
heavy rain situation

Kışın yağmurlu zeminde sürüş 

Kış demek kar demek değil midir? Elbette, ama çoğu yerde kış aynı zamanda yağmur anlamına da gelir. Hem de çok fazla yağmur. Tüm kış sürüş koşullarında olduğu gibi, yağmurda araç kullanmak, güneş ışığında kuru yollarda araç kullanmaktan çok daha zordur. Islak yollar sürücüler için daha büyük bir risk oluşturur ve aracınıza, güvenlik özelliklerine ve özellikle lastiklere daha fazla görev düşer. Yoğun bir sağanak sırasında güvenli bir şekilde nasıl gezineceğinizi öğrenin.

Tips for safe driving in heavy rain

Are all-season tires worth it?

Our AllSeasonContact™ tires are innovative, fully controlled, and balanced, with year-round safety and efficiency. How is that, you ask? Let us outline the benefits for you.

Read more about the benefits of choosing an all-season tire

Ready for your journey?

Related content

Continental Winter World

A family car in a white winter scene

Enjoy winter, regardless of the weather – and arrive safely at your destination, regardless of the driving conditions.

Daha Fazla Bilgi

Tire types

Know your tire types

From summer to winter, and more.

Daha Fazla Bilgi

Mixing tires

Fitting the same tires to every wheel position is best.

Daha Fazla Bilgi