Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Detail of Continental all-season tire

How all-season tires work

DÖRT MEVSİM LASTİKLER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

A car driving on wet roads in rainy weather

Fast facts: key things you need to know about all-season tires:

  • They combine the best of summer and winter tires into one all-season tire that performs well in both warm and cold, wet and dry weather conditions
  • All-season tires mean drivers can use the same set of tires all year round, with no seasonal changes required
  • Your local climate is key. All-season tires are developed to perform well in milder climates
  • Regular checking and maintenance of your tires is the way to ensure optimal performance and safety

So, all-season tires blend summer and winter tire technology to create one robust and versatile tire that performs best in mild weather conditions. Let’s take a closer look at this tire all-rounder!

An alternative to changing between summer and winter tires

Seasonal tires offer the best performance in the conditions for which they were specifically designed. But for many car owners, changing tires every six months can be inconvenient. So if you drive in a moderate climate, all-season tires could be for you. They can be fitted once and then simply remain on the car come rain, shine, or even a light layer of snow. 

DÖRT MEVSİM LASTİKLER DİĞER LASTİK TÜRLERİNDEN NASIL FARKLIDIR?

A woman driving a small car in the city

Continental'in dört mevsim lastikleri; aşırı hava koşullarında sürülmedikleri sürece hem yaz hem de kış lastiklerinin ayırt edici özelliklerini bir araya getirerek sürücülere her iki mevsimde en iyi performansı vaat eden hibrit bir çözüm sunar.

Bu lastikler ne çok sığ ne de çok derin olan sağlam bir diş derinliğine sahiptirler ve tüm yıl boyunca tam kontrollü sürüş sunarlar.

Uyarlanabilir dört mevsim hamur bileşimi, sürücüye karlı ve ıslak kış yollarında birinci sınıf performans sağlar. Minimum kılcal kanallara sahip açık omuzlardan oluşan esnek sırt tasarımı sayesinde, dört mevsim lastikleri kuru ve ıslak yaz yollarında da iyi frenleme performansına sahiptir.

Genel olarak unutulmaması gereken en önemli şey, yaz ve kış lastiklerinin belirlenen hava koşullarında optimum performans sağlayacak şekilde özel olarak tasarlandıkları, dört mevsim lastiklerinin ise zorlu hava koşulları dışında tüm hava koşullarının üstesinden rahatlıkla gelebileceğidir.

YIL BOYUNCA EN İYİ PERFORMANS İÇİN EN İYİ DÖRT MEVSİM LASTİKLERİ

Continental'in ödüllü lastikleri, tarafsız endüstri testlerinde mükemmel performans gösterir ve yıl boyunca lastik ihtiyaçlarınızı karşılar. Siz sadece seçim yapın!DÖRT MEVSİM LASTİKLERİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

A car driving on a motorway

Ilıman iklimlerde dolaşmak söz konusu ise dört mevsim lastikleri daha uygun bir seçim olabilir. Bu durum çeşitli araçlar için geçerlidir. İster sedan ister kompakt sınıf veya SUV kullanıyor olun; dört mevsim lastiklerimiz her araca uyumlu boyuta sahiptir.

Azaltılmış yuvarlanma direnci için geliştirilmiş performansa sahip lastiklerimiz, yakıt tüketiminde de önemli bir azalma sağlayarak onları elektrikli araçlar için de uygun bir alternatif haline getirmektedir.

Dünyanın bazı yerlerinde, lastiklerinizin üç tepeli kar tanesi sembolüne sahip olması gerekebilir. Biz bu noktada da arkanızdayız. Bu nedenle, yalnızca ılıman iklimlerde dört mevsim lastiklerini tavsiye ediyor olsak bile, dört mevsim lastiklerimizin tümü kış kullanımı için de onaylıdır.


DÖRT MEVSİM LASTİKLERİNİN BAKIMI

 

Diğer tüm lastikler gibi dört mevsim lastiklerinin de düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Düzenli bakımlar konforlu bir sürüş için sadece aracınızın yol tutuşunu, çekişini ve performansını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda lastiğin ömrünün uzamasına da yardımcı olur. Bu nedenle ister kış ister yaz ister run-flat ister dört mevsim lastikleriniz olsun; şunlara her zaman dikkat edin:s, 

  • Lastik basıncını düzenli olarak kontrol edin ve ön ve arka lastiklerde önerilen basınç için daima araç el kitabına başvurun.
  • Aracınızda bir TPMS  sensoru olsa bile Continental, rutin bir önlem olarak lastik basıncını iki ila dört haftada bir kontrol etmenizi önerir.
  • Lastik basıncınızı kontrol ederken diş derinliğinizi de kontrol edin. Bunu yapmak için lastiklerinizdeki diş aşınma göstergelerine bakın veya bir diş derinliği ölçer kullanın.


İlgili Konular