Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Car driving through a city during autumn

DÖRT MEVSİM LASTİKLER: DİŞ DERİNLİKLERİ, LASTİK YASALARI VE LASTİKLERİNİ DEĞİŞTİRME ZAMANI

 

Pratik bilgiler: Dört mevsim lastikleri, güvenlik ve lastik yasaları hakkında bilmeniz gereken önemli şeyler

  • Dört mevsim lastiklerin uygunluğu, yaşadığınız iklime bağlıdır
  • Lastikler, tüm yıl boyunca yumuşak / ılıman iklim koşullarında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Continental'in dört mevsim lastikleri çoğu ülkenin lastik yasalarına uygundur. Uyumluluğu göstermek için lastiğin yan tarafında 3PMS sembolü bulunur. Ancak, cezaları önlemek ve güvenliği sağlamak için yerel kış lastiği yasaları da sık sık kontrol edilmelidir..
  • Optimum çekiş gücü ve güvenlik sağlamak için dört mevsim lastiklerinin diş derinliği düzenli olarak kontrol edilmelidir.


Dört mevsim lastik sahibiyseniz veya satın almayı düşünüyorsanız; konu güvenlik, diş derinliği ve yasal gereklilikler olduğunda bunlar hakkında bilmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır. Bu belge, söz konusu dört mevsim lastiklerine sahip olma konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için bu faktörlerin her birini incelemektedir. O zaman başlayalım!

Dört mevsim lastiklerini ne zaman takmalısınız?

Dört mevsim lastikleri, ılıman iklimlerde tüm yıl boyunca performans gösterecek şekilde geliştirildikleri için istediğiniz zaman takabilirsiniz. Continental dört mevsim lastikleri, kuru ve ıslak yollarda ve sulu karlı zeminde iyi frenleme performansıyla hem yaz hem de kış koşullarında etkileyici yol tutuşu sunmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca bu lastikler üstün kilometre performansı ve sürüş verimliliği sunar..

Ilıman bir iklimde yaşıyor ve şiddetli kış veya aşırı yaz koşullarıyla karşılaşmak zorunda kalmıyorsanız, dört mevsim lastiklere sahip olmak sizin için harika bir seçimdir çünkü bu lastikler yıl boyunca üstün performans göstererek sürücü için daha fazla rahatlık sunar.

LASTİK SAHİBİ OLMAK SÖZ KONUSUYSA ILIMAN İKLİM TANIMI NEDİR?

Car driving through a city in the snow

Ilıman bir iklim, cıvanın nadiren donma noktasının altına düştüğü bir iklimdir. Sürücünün yoğun kar, buz ve aşırı soğuk gibi zorlu sürüş koşullarıyla karşılaşma olasılığının muhtemelen düşük olduğu bir bölgelerdir.

Buz ve karla birlikte zorlu kış koşullarıyla karşı karşıya kalıyorsanız, mevsimlik lastikler daha iyi bir seçimdir. Kış lastikleri normalde ekim ve nisan ayları arasında, yaz lastikleri ise nisan ile eylül ayları arasında kullanılır.

Unutulmaması gereken en önemli nokta şudur: Yaz ve kış lastikleri bilhassa sıklıkla karşılaşılan aşırı hava koşulları için özel olarak tasarlanmışken, dört mevsim lastikleri her mevsimde başarılı performans göstermektedir. Doğru lastik seçiminden emin değilseniz, kişisel tavsiye için bölge satış temsilcinize başvurabilirsiniz.


YIL BOYUNCA EN İYİ PERFORMANS İÇİN EN İYİ DÖRT MEVSİM LASTİKLERİ

Continental'in ödüllü lastikleri, tarafsız endüstri testlerinde mükemmel performans gösterir ve yıl boyunca lastik ihtiyaçlarınızı karşılar. Siz sadece seçim yapın!YEREL LASTİK KANUNLARINIZI BİLİN

Continental'in dört mevsim lastikleri, kış koşullarında sürüşe elverişli olduklarını ve çoğu ülkenin lastik yasalarına uyduklarını belirten 3PMS sembolünü yan duvarlarında gururla sergiler. Bu lastikleri kullanarak, kış aylarında lastik değiştirmek zorunda kalmazsınız. Ancak, yaşadığınız veya seyahat etmeyi planladığınız yerle ilgili özel gereksinimleri iki kez kontrol etmenizde fayda vardır. Para cezalarından kaçınmak ve güvenliği sağlamak için  yerel kış lastiği yasalarını inceleyin.

DÖRT MEVSİM LASTİKLERİNDE DİŞ DERİNLİĞİNİN ÖNEMİ

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Lastikleriniz, aracınızla yol arasında önemli bir bağ oluşturur. Dört mevsim lastiklerinizin sırtını inanılmaz derecede önemli yapan şey budur. Lastik sırtı, siz sürerken yolu kavrayan kısımdır. Bu nedenle; diş derinliği yeterli değilse aracınız çekiş gücünü kaybeder, daha uzun frenleme sürelerine maruz kalınırken, sığ sırt olukları yağışlı hava koşullarında aracı kontrol etmeyi zorlaştırır ve suda kızaklama olasılığı artar.

Güvenlik nedenleriyle Continental, diş derinliğinin ayda bir kez kontrol edilmesini şiddetle tavsiye etmektedir. Bunu yapmak için, lastiklerinizdeki kanallar arasına gizlenmiş olan diş aşınma göstergelerine bakın veya bir diş derinlik ölçer kullanın.


Benzer İçerikler

Dört mevsim lastikleri nasıl çalışır?

A car driving on an ocean road with all-season tires

Continental dört mevsim lastikleri, yaz ve kış lastiklerinin teknolojilerini, en zorlu hava koşulları dışındaki her koşulda üstün performans sağlayacak şekilde dört mevsim lastiklerinde birleştirir.

Daha Fazla Bilgi

Karavanlar için dört mevsim lastikleri

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

Dört mevsim lastikleri, karavanınız için mükemmel bir seçim olabilir.

Daha Fazla Bilgi

Dört mevsim lastikleri için test sonuçları

Tire tests performed on Conti tires

Continental'de tüm gün dört mevsim lastiklerimizin kalitesi hakkında konuşabiliriz. 

Daha Fazla Bilgi