Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Lastiğin Ötesinde

Otomotiv Uzmanlığı - Lastikten Daha Fazlası

Continental lastikten çok daha fazlasıdır. Şirketimiz 1871 yılında kurulduğundan beri, insan ve yük taşımacılığını daha güvenli ve daha verimli hale getirmeye çalıştık. Yenilikçi vizyonumuz onlarca yıldır değişmedi. Araçların gittikçe daha akıllı hale gelmesiyle birlikte, otonom sürüş güvenliği ve araç ağındaki uzmanlığımızı birleştirerek daha gelişmiş bir sürüş deneyimi yaşatıyoruz. 

Araştırma departmanımız tarafından geliştirilen yeni teknolojiler, yola çıkan  herkesin güvenliğini artırmaya yardımcı olan radarları, sensörleri ve bağlantı sistemlerini kapsamaktadır. Otomatik frenleme işlevi gibi tüm sistemler birbirine bağlı olduğundan, en iyi performansı ancak araca en iyi lastik takıldığında verebilirler. Elektrikli otomobiller ve hibrid aktarma organları için yenilikçi şarj çözümleri, araçlarınızı geleceğin hareketliliğine uygun hale getirir. Güvenlik, Continental’in en önemli önceliğidir.


GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRMEK MOBİLİTEDE MEGA TRENDLER

Sürücü yok mu? Sorun yok: Otonom sürüş

Fren destekleri, şerit takip sistemleri ve otomatik park etme sadece bir başlangıç. Araçlar arasında bağlantı kurarak ağ oluşturan sensör teknolojileri ve yüksek performanslı bilgisayar sistemleri geliştiren Continental uzmanları, önümüzdeki birkaç yıl içinde araçların, sürücülerin fonksiyonlarını üstleneceği bir devrimden söz ediyor. Araçlar hali hazırda otobanda otonom sürüş ve park fonksiyonlarını yerine getirebiliyor.

Temel hedeflerimizden biri Vision Zero vizyonumuza ulaşmak: Trafikte can kaybının, yaralanma ve kazaların yaşanmadığı bir gelecek için çalışıyoruz. Araçlar hâlâ en büyük tehlike ama akıllı sensör ve teknolojiler bunu değiştirmemizi mümkün kılıyor.


Daha Fazlası

Trafiğin elektrifikasyonu: E-mobilite

Continental'in "Temiz Güç" vizyonu, hibrit ve elektrikli araçlar için çok sayıda komponent sunuyor. Bu komponentlerin tümü, sürüşün daha çevre dostu ve daha uygun maliyetli olmasını amaçlıyor. Öne çıkan uygulamalardan biri, yakıt tüketimini %21 oranında azalttığı kanıtlanan, hibrit araçlara özel 48 volt teknolojimiz. AllCharge modülümüz ise, sürücülerin araç akülerini kablosuz şarj etmesini sağlayarak elektrikli araçları yollara tamamen uygun hale getiriyor. Çin'de tüm orta sınıf araç filoları, Continental elektrikli sürücüleri ile donatılıyor. Dizel araçları bile iyileştiriyoruz. Süper Temiz Elektrikli modellerimizle, yanmalı motorun azot oksit emisyonu %60 oranında azaltılabiliyor.


Daha Fazlası

Yaklaşan tehlike: Güvenlik

Otonom ve bağlantılı araçlar yolcuları korumaya devam etmeli. Continental trafik ışıklarını, yaya geçitlerini, yayaları, kaldırımları ve trafik işaretlerini tanıyan sistemler geliştirmeye devam ediyor. Bu sistemler, yolun durumunu yorumlayarak en yoğun trafikte bile gerektiği şekilde hareket edebilir. Yan aynalarda, radyatör ızgarasında ve arkada bulunan kameraların yardımıyla sensörlerimiz, yağmurlu havada suda kızaklama gibi olası tehlikeleri tespit eder, optimum hızı hesaplayarak sürücüyü bilgilendirir. Üstelik V2X iletişimimiz, yakınlarda bulunan araçları tehlikeye karşı uyarıyor.  Ayrıca sistem, yalnızca ıslak yolları algılamakla kalmıyor: "Yol Koşulları Gözlemcisi", karda ve buzda bile sizi yarı yolda bırakmayacak.


Daha Fazlası

İletişim önemli: Dijitalleşme:

Araçlarda bulunan modern bilgi-eğlence sistemleri, sadece temel veri ve bilgilerin süslü sunumundan ibaret değil. Continental, entegre insan-makine diyaloğu üzerinde çalışıyor. Güçlü çok çekirdekli işlemciler ve yüksek çözünürlüklü ekranlar, önemli bilgilerin sürücüye açıkça sunulmasını sağlıyor. Ayrıca  sistem üzerinden indirilebilen HTML5 ve Android uygulamaları, İnternet bağlantısı ile güncelleniyor. Her zaman olduğu gibi, önceliğimiz güvenlik. Bu nedenle, geliştirmeye başladığımız ilk günden itibaren IT sistemlerimizin güvenliğini dikkate alıyoruz. Siber saldırılara karşı doğal olarak korunurlar ve güvenlik programları, olağandışı durumlara karşı iç ağı ve araç dışındaki iletişimi sürekli kontrol eder.


Daha Fazlası

Temiz çözümler, daha temiz gelecek: Sürdürülebilirlik

Continental için, sürdürülebilir kurumsal yönetim kurumsal yapı ile başlıyor: Sürdürülebilirlik Konseyimiz, tüm tedarik zincirinde insan haklarına ve yasalara uymamızı sağlıyor. Tüm çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımız Etik Kurallarına uymak zorundadır. Yeni tedarikçiler kapsamlı bir araştırmadan geçer. Bu entegre yaklaşım, otomobil üreticilerinin pazara daha çevre dostu araçlar sunmasına yardımcı oluyor. Bizim için sürdürülebilir değer yaratma, aynı zamanda enerji ve kaynak kullanımında verimliliği ifade ediyor. Bu nedenle iddialı hedefler belirliyoruz: 2020 yılında, üretim tesislerimiz 2013 yılına kıyasla %20 daha az su ve elektrik tüketmeli ve %20 daha az CO2 yaymalı.


Daha Fazlası

A car full of Continental solutions

Continental components can be found almost anywhere in a car. Our expertise covers many areas: from the vehicle chassis featuring safety technologies, to innovative system solutions for the powertrain, interior elements for more comfort and, of course, the tires. ContiTech also develops solutions for other industries, such as surface materials or undercarriage for other vehicle classes.

The right solution for every application

Continental always strives to offer the best tire solutions – and not just for cars. We also apply our comprehensive understanding of tires and tire development to a variety of other types of vehicle, from trucks, buses, earthmoving, port and industrial vehicles, to tractors, bicycles and motorcycles.

Solutions for motorcycles
Solutions for
motorcycles

Whether you are looking for speed on the road or safety on off-road tracks: Continental offers the right tires for motorcyclists.

Read more
Solutions for truck and bus
Solutions for
truck and bus

If you put a lot of weight on the road, you need tires that are more resistant and longer lasting. Continentals truck and bus tires are just that.

Read more
Solutions for bicycles
Solutions for
bicycles

Racers, mountain bikes, cross-country bikes or trekking bikes: our bicycle department offers tailor-made tires for every cyclist.

Read more
Solutions for specialty vehicles
Solutions for
specialty vehicles

Continental offers a selection of special-purpose tires so that heavy construction-site vehicles and pallet trucks can perform their work safely.

Read more
Mobile Image Desktop Image

Lastik Uzmanı

Test Sonuçları

Continental lastikleri düzenli olarak tüm dünyadaki bağımsız testlerde en yüksek dereceleri alır.

Her koşulda güvenli bir sürüş deneyimi için onaylanmış kalite!

Daha Fazla Bilgi

Orijinal Ekipman

Continental orijinal ekipmanıyla dünyanın en büyük güvenlik topluluğunun bir parçasısınız.

Araç üreticileri yalnızca en yüksek kalite standartlarını karşılayan birinci sınıf lastikler kullanır. 

Daha Fazla Bilgi

Otomotiv Uzmanlığı

Otonom sürüşten e-mobiliteye ve sürdürülebilirliğe kadar Continental'in lastiklerin ötesine nasıl geçtiğini ve otomobillerimiz için geleceğin şekillendirilmesine nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.

Daha Fazla Bilgi

Öne Çıkan Ürünler

Lastik Bulucu

Amacınıza ve aracınıza uygun
lastiğe giden en kısa yol.