Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

Kendi kendini tamir edebilen lastik - ContiSeal™

Küçük bir delinmenin mükemmel bir yolculuğu engellemesine izin vermeyin.

ContiSeal™, lastiğin dış bölgesindeki deliği tıkayan yaratıcı yeni bir teknolojidir.

Kısa Bilgiler

  • ContiSeal™, çivi yırtığı gibi hasarlardan kaynaklı lastik sorunlarını azaltır, eşsiz teknolojisi sayesinde 5 mm çapına kadar olan delikler %80 oranında kapanır.
  • Sürekli hareket kabiliyeti ve sabit kilometre performansı – acil durmaya veya yolda lastik değiştirmeye gerek kalmaz.

Teknoloji hakkında

ContiSeal™, Continental tarafından geliştirilen, hasarlı lastik sırtını tamir etmek için tasarlanmış bir teknolojidir. Çivi gibi yabancı cisimlerin lastiğe girmesi halinde hemen yol kenarında durup lastik değiştirmeye gerek kalmaz, delici cisim yerinden çıksa bile delikler kapalı kalır.

ContiSeal™ yapışkan, kıvamlı bir dolgu maddesidir ve sırt bölgesinde lastiğin içinde bulunmaktadır. ContiSeal™, lastik delinmelerinin %80’ini kapatarak lastik patlama riskini azaltır. ContiSeal™ lastikleri, lastik yanağında bir sembol ile açık bir biçimde işaretlenmiş olup piyasada bulunan tüm jantlarla uyumludur.

Başla
contiseal_movieImage

Teknik talimatlar:

  • İdeal şartlar için Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) önerilir.
  • Hemen durup lastik değiştirmenize gerek yok. Seyahatinizi sürdürebilirsiniz.
  • Bir delik fark ettiğinizde hemen bir lastik uzmanı lastiğinizi kontrol etmelidir.

Teknik Detaylar

  • ContiSeal™ lastik, lastik sırtının içini kaplayan yapışkan, kıvamlı bir tabaka içerir. Herhangi bir delici cisim etrafında neredeyse anında (sırt bölgesinde 5 mm. çapa kadar) bir kapatıcı etki yaratır, bu sayede havayı içeride hapsederek lastiğin havasını muhafaza etmesini ve aracınızın hareketine devam etmesini sağlar.
topic_intro_image1
  • Standart lastikte bir delik açıldığında lastik yanağı jant ve yol arasında sıkışıp ezilerek lastik patlaması veya lastiğin janttan çıkması gibi tehlikeli durumlara yol açabilir.
topic_intro_image1