Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

SSR – Kendinden destekli RunFlat lastik

Stepne lastik: out!

topic_intro_image1

SSR sistemi, Continental tarafından özellikle alçak profilli lastikler için geliştirilen ve lastiklerin tüm standart jantlarla uyumlu olmasını sağlayan  bir Runflat teknolojisidir.

Kısa Bilgiler

  • Lastik patladığında saatte azami 80 km hız ile 80 km’ye kadar gidebilir.
  • Yedek lastiğe ihtiyaç yoktur.
  • Standart jantlarla uyumludur.
  • Yakıt tasarrufu sağlar. (4 adet SSR lastik ağırlığı < 5 standart lastik ağırlığı)
topic_intro_image1

Teknoloji hakkında

SSR sistemi, Continental tarafından özellikle alçak profilli lastikler için geliştirilen ve lastiklerin tüm standart jantlarla uyumlu olmasını sağlayan bir Runflat teknolojisidir. 

SSR ilkesi kendinden destekli güçlendirilmiş lastik yanağına dayanır. Bu şekilde, lastik patladığında lastik yanağının jant ve yol arasında sıkışıp ezilmesi önlenir ve lastiğin janttan çıkması engellenerek yedek lastik gereksinimi ortadan kalkar. Yedek lastik taşımak zorunda kalmamak ağırlıkta azalma ve yakıt verimliliğin artması anlamına gelir. Ayrıca aracın bagajında 80 litreye kadar boş alan yaratılır. Kanunen zorunlu olmasa dahi aracın dört tekerine de takılması kesinlikle tavsiye edilir.


Teknik gereklilikler:

  • Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS) zorunlu.
  • Elektronik Denge Kontrol Sistemi (ESC) önerilir.

topic_intro_image1

Teknik Detaylar

SSR lastik, lastik patladığında lastik yanağının ezilmesini önleyerek sürücünün 80 km/h azami hızda 80 km’ye kadar yol almasını sağlayan güçlendirilmiş lastik yanağına sahiptir.

topic_intro_image1

Standart lastikte bir delik açıldığında lastik yanağı jant ve yol arasında sıkışıp ezilerek lastik patlaması veya lastiğin janttan çıkması gibi tehlikeli durumlara yol açabilir.

topic_intro_image1