Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

Lastik Değişim Zamanı

Tüketiciler, lastik bakımında önemli bir rol oynamaktadır.

Lastiklerin, aşınarak minimum diş derinliğinin altına düşmesi, hasar görmesi veya yıpranması (patlaklar, kesikler, darbeler, balon yapması, havasının inmesi, aşırı yüklenilmesi, vb.) farklı nedenlere bağlı olarak değiştirilmeleri gerekebilir.

Bu nedenlerden dolayı lastikler (yedek lastik dahil olmak üzere) rutin olarak, örneğin ayda en az bir kez, kontrol edilmelidir. Düzenli muayeneler, bir lastiğin daha uzun ömürlü olması için özellikle önem taşımaktadır. Continental, lastiğin zarar gördüğünün tespit edilmesi veya bundan şüphelenilmesi durumunda, tüketicinin lastiklerini bir lastik servisi uzmanına göstermesini tavsiye eder. Tüketiciler, bu uzmandan alacakları tavsiyeye göre lastikleri kullanmaya devam edip edemeyeceklerine karar verebilirler.

Yedek lastiklerin de aynı anda muayene edilmesi tavsiye edilir. Bu rutin muayene, araçta bir lastik basınç takip sistemi (TPMS) olup olmadığına bakılmaksızın yapılır.

Tüketicilere, daima lastiklerinin dış görüntüsünün bilincinde olmaları tavsiye edilir. Ayrıca hava kaybındaki artış, gürültü veya titreşim gibi dinamik performansta meydana gelebilecek değişiklikler konusunda da dikkatli olmalıdırlar. Bu tip değişimler, lastiklere bağlı bir yetersizliği önlemek adına bir ya da daha fazla lastiğin değiştirilmesi gerektiğinin habercisi olabilir.

Lastik Diş Derinliği

remainingtreaddepth_teaser

Yaz ve kış lastikleri için optimum diş derinliği nedir?

Daha Fazla Bilgi

Lastik Üretim Tarihi

tire_age

Lastiklerinizin üretim tarihiyle ilgili bilmeniz gereken şeyler nelerdir?

Daha Fazla Bilgi

Lastik Hasar Türleri

tiredamage

En yaygın lastik hasarları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha Fazla Bilgi

Yanakta Dalgalanma

Image

Yanakta dalgalanma nedir?

Daha Fazla Bilgi

Yaz - Kış - Dört Mevsim Lastikler

allseason_teaser

Yaz Lastikleri, Kış Lastikleri veya Dört Mevsim Lastiklerine ne zaman ihtiyacımız olur?

Daha Fazla Bilgi