Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

ABT

ABT için mesele hep beygir gücü olmuştur.

1896 yılında bir nalbant dükkanı olarak kurulan ve bugün Hans-Jürgen Abt tarafından yönetilen, Kempten (Almanya) şehrinde kurulu aile şirketi yüksek performanslı araçları kişiselleştirmektedir. Allgäu merkezli şirket Audi, VW, Seat ve Škoda araçlarının tuning aksesuarlarında bir dünya lideridir.  Seçkin motor sporlarında yıllardır edindiği deneyimle ABT, uzun süren sürüş heyecanı için güç ve dengenin mükemmel bir karışımını sunuyor. Bu süreçte şirketin bir numaralı önceliği, motor kontrol sistemlerini optimize edip ABT Motor Kontrolünün gücünü arttırmak, ya da gövde tasarım paketleri, spor jantlar ve egzoz sitemlerle daha sportif ve dinamik bir görünüm kazandırmak yoluyla her aracı en iyi hale getirmektir.

Image
Image

1. Zorluklar

Sürüş keyfinden vazgeçmeden limitleri zorlayan performans

ABT, Almanya'nın en başarılı motor sporları ekiplerinden biridir. Şirketin motor sporları konusundaki teknik bilgisini çok sayıda zafer ve şampiyonlukla taçlandırmıştır. Bu uzmanlığıyla dinamik sürüş keyfi sunan ABT, Almanya yollarında kendini ispat etmiştir. 

Image

Günümüzün spor otomobilleri, mümkün olan teknik limitlere şimdiden ulaşmıştır. ABT, yola güç ve denge getiren (600 HP motor gücüyle) ABT R8 5.2 FSI örneğinde olduğu gibi sportif sürüş keyfinin yanı sıra optimizasyon ve performansa odaklanır.

Image

2. Performans

En yeni teknolojik gelişmeler

Lastiklerin gerekli araç özelliklerini en iyi şekilde karşılaması için iki şirket lastik geliştirme ve test etme aşamasında yakın işbirliği yapmaktadır.

Image

ABT ve Continental mühendis ve teknisyenleri ıslak zeminde frenleme, viraj alma özellikleri ya da limitleri zorlayan koşullarda lastiklerin hassaslık ve çeviklik gibi özelliklerini mükemmele taşıyabilmek için uzmanlıklarını birleştiriyor. Örneğin; bir ABT RS3 (470 HP), 285 km/s hız limitine yalnızca Conti SportContact 5P lastikleri ile ulaşabilir.

Image

3. Başarı

Geçmişin başarısı, geleceğin vizyonu

ABT ve Continental arasında yıllardır süregelen bilgi ve veri paylaşımı ve her iki şirketin ortak çabaları sayesinde yüksek performanslı araç lastiklerinin özellikleri daima geliştirilip iyileştirilmektedir.

Bu işbirliği tüm araç sınıflarında tüm uygulamalar için mükemmel uyumlu performans lastiklerinin üretilmesini sağlamıştır.