Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

TechArt

Turbo için Turbo: Porsche için TechArt Tuning

erfolgsstory_techart_01

1. Zorluklar

Porsche 911 Turbo dört tekerlekli bir efsanedir

Porsche 911 Turbo dört tekerlekli bir efsane, kesinlikle birinci sınıf özel bir otomobildir. Bu aracı optimize etmek isteyen herkesinin ne yaptığını iyi biliyor olması gerekir ve TechArt burada devreye girer. 2010 yılının Mart ayında gerçekleşen Cenevre Otomobil Fuarında Leonbergli tuning uzmanları 911 Turbo modeli için hazırladıkları kapsamlı kişiselleştirme programını sundular. Bunun ardından geriye tek bir zorluk kaldı: Araç performansını artırmak.

erfolgsstory_techart_02

Continental ile yakın işbirliği işte tam bu noktada başlıyor. Daha iyi kara yolu performansının sadece doğru yol tutuş seviyesi ile sağlanabileceği açıktır. Zaten ekip halinde yeni zorluklarla başa çıkmak iki kat daha zevkli!

erfolgsstory_techart_03

2. Performans

Turbo için daha fazla güç 

Turbo için daha fazla güç – TechArt TA 097/T2 performans kitinin sağlamaya çalıştığı da budur. Motor modifikasyonları temelde üç özel, ihtiyaca uygun tasarlanmış parçadan oluşur: TechArt spor hava filtresi, TechArt egzoz manifold seti ve TechArt "Spor" egzoz sistemi. Yeniden programlanan motor kontrol sistemi sayesinde modifikasyonlar optimum uyumlu hale getirilir.

erfolg_detailseite_forcecontact

Bu performans kiti sizi doğruca hızlı şeride sokmak için tasarlanmıştır. Geliştirilen Porsche 911 Turbo, rahatlıkla dünyanın en hızlı otomobilleri arasında sayılabilir. Sıfırdan 100 km/s hıza olağanüstü bir hızla 2.9 saniyede çıkacak, sadece 6.4 saniye sonra 200 km/s sınırını aşacaksınız. Azami hız da heyecan verici: ancak 333 km/s hıza ulaştığınızda ibre durur.

Böyle bir performans için gerçekten özel bir lastiğe ihtiyacınız olacak. ContiForceContact bu konuda en ideal çözümdür. Kara yolu ve spor lastiklerin mükemmel karışımı sayesinde yüksek hızlarda ne sürüş keyfinden ne de güvenlikten vazgeçmeniz gerekir. Ama bu lastik günlük kullanım için de mükemmel olduğundan yarış sonrası eve dönerken dahi onu kullanabilirsiniz.

3. Başarı

Sonuç, kolaylıkla başı çeken bir araç

Porsche 911 Turbo ile TechArt ve Continental, otomobil tuning tedarikçisi ve lastik üreticisi işbirliği ile bir otomobilin performansının ne kadar yüksek olabileceğini göstermiştir. Sonuç, kolaylıkla başı çeken bir araç.

erfolgsstory_techart_04

3,8 litre motor, 6,400 rpm devirde 620 hp sansasyonel güç, üstün hızlanma performansı ve etkileyici azami hız. Maksimum işlev kalitesi mükemmel işçilikle birleştiğinde pek çok açıdan emsalsiz bir performansa ulaşılıyor.