Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Tüm koşullarda

test edildi.

TESTLER VE TEST SONUÇLARI: GÜVENLİĞİNİZ İÇİN ONAYLI KALİTE

Güvenliğiniz, en önemli önceliğimiz. Bu nedenle Continental, lastiklerini geliştirirken güvenlik ve konforla ilgili tüm hususları dikkate alıyor. Tüm Continental inovasyonları, üretim aşamasından önce yoğun bir test prosedüründen geçmek zorundadır. Her yeni lastiğin ana test pistimiz Contidrom'da yüzlerce kilometrelik testleri tamamlaması gerekir. Her yıl toplam 143.000 lastik farklı koşullarda test ediliyor. Geçtiğimiz yıl, test sürücülerimiz, dünyayı 5000 kez dolaşacak kadar kilometre yaptı.

Lastiklerimizi tüm diğer markalardan daha fazla teste tabi tutuyoruz. Ama bu da yeterli değil: Lastiklerimizin bağımsız testlerde de iyi performans göstermesi bizim için önemli. Ve gösteriyorlar: Continental lastikleri, tarafsız testlerde düzenli olarak en iyi performansı gösteriyor, Alman Sürücüler Derneği ADAC ve AutoBild ve AutoZeitung gibi ünlü dergiler tarafından bir kaç kez yılın en iyi lastik markası seçildik. Bu başarı bizi gururlandırıyor çünkü bir kez daha kanıtlıyor ki: Continental lastikleri ile her türlü yol koşulunda güvendesiniz.


CONTINENTAL TEST YERLERİ: TEST DÜNYASI

Lastik güvenliği söz konusu olduğunda, mühendislerimiz için hiçbir mesafe uzak değil. İster kış lastiği, yaz lastiği ve dört mevsim lastiği, ister spor veya arazi etkinliklerinde kullanılan lastikler olsun, her bir Continental lastiğinin çok çeşitli hava koşullarında ve her türlü zeminde uzmanlarımız tarafından test edilmesi için tüm dünyayı dolaşıyorlar

PROTOTİPTEN ÜRETİME - HER SEVİYE TEST

Güvenli, optimize edilmiş ve güvenilir lastikler sunmak için Continental, standart ve yeni test yöntemleri kullanıyor. Continental Ar&Ge uzmanı Andreas Schlenke, sanal simülasyonlardan nesnel ve öznel testlere kadar, yapılan testlerin lastik geliştirmenin her aşamasının ayrılmaz bir parçası olduğunu söylüyor.


Başla
Andreas Schlenke
 

CONTIDROM: LASTİK TESTLERİNDE STANDARTLARI BELİRLİYOR

Contidrom

Açıldığı günden bu yana Contidrom'daki test mühendisleri, Continental'in tüm dünyadaki lastik testi faaliyetlerinde uygulanan standartları belirliyor. Lastik geliştirme sürecinin bugüne nasıl geldiğini görmek ister misiniz? Sanal tura katılarak Continental'in Hannover'in hemen dışında yer alan kıyaslamalı lastik testi pistlerinde birçok hassas test seçeneğini keşfedin.Daha Fazla Bilgi

Bağımsız Test Kuruluşları Tarafından Onaylandı: Continental lastikleri için en yüksek puanlar

Continental lastikleri tüm dünyada bağımsız lastik testlerini kazanmaya devam ediyor. 2007'den beri yapılan 723 bağımsız testte, ürünlerimiz 562 kez en yüksek puanı aldı. Bizi özellikle gururlandıran ödüller arasında, geçtiğimiz 50 yıl içinde Auto Motor Sport dergisinden alınan en iyi lastik ödülünün yanı sıra Alman Motorcular Birliği'nin başlıca yaz ve kış lastiği testlerindeki test şampiyonlukları yer alıyor. Bu test sonuçları, otomobil üreticilerinin bize güvenmesi ve montaj hatlarından çıkan her üç otomobilden birine Continental lastikleri takması için de önemli bir neden.

Test Sonuçlarımız

PremiumContact™ 6

Alman Auto Zeitung dergisi  6/2020  sayısında BMW 3 serisi ile 225/50 R17 W/Y ebadı için 2020 Yaz Lastiği Testi yayımladı. Test, Auto Zeitung tarafından Contidrom, Jeversen, Almanya'da gerçekleşti.


 PremiumContact™ 6 Test Sonucu: Test Şampiyonu

PremiumContact™ 6 Hakkında:


+ Islak zeminde en kısa fren mesafesi ve mükemmel direksiyon hakimiyeti

+ Olağanüstü yol tutuşu ve bunun yanı sıra ıslak zemin üzerinde güvenli sürüş

+ Oldukça güvenli direksiyon hakimiyeti ve kuru zemin üzerinde yavaşlama
PremiumContact™ 6 Hakkında

Alman dergisi Auto Bild 40. sayısında 2016 Kış Lastiği Testini yayımladı. Test edilen ebat 205/55R16 H, test aracı VW Golf 7 modeliydi.

50 ürünün katılımıyla gerçekleştirilen bu özel test değerlendirmesi 3 bölümden oluşmaktadır:

1. Bölüm: Islak zeminde fren testi - en iyi 27 ürünün seçimi
2. Bölüm: Seçilen en iyi 27 ürünle karlı zeminde fren testi - en iyi 20 ürünün seçimi (finalistler)
3. Bölüm: Aşınma performansı ve fiyata göre sadece finalistlerin test edilmesi

ContiWinterContactTM TS 850 sonucu: "örnek niteliğinde", "test şampiyonu", "ekonomi uzmanı"

+ örnek niteliğinde premium lastik 
+ her türlü hava koşulunda dinamik, zemini kavrama özelliği
+ hassas direksiyon hakimiyeti
+ en ekonomik lastik

AutoBild-5.2020

Alman Auto Bild Dergisi 5 Mart 2020 tarihli sayısında  225/45 R18  100/Y ebadı için bir  Yaz Lastiği Testi yayımladı. BMW 5 serisinin kullanıldığı test, Bridgestone ve Hankook işbirliğiyle Almanya, İspanya ve Roma’da gerçekleştirildi.

50 ürünün katılığımıyla 2 etaptan oluşan bu çok özel testte ilk etapta ıslak ve kuru zeminde fren performansı, 2. etapta ise finale kalan ürünlerin aşınma performansı değerlendirilmiştir.

ContiPremiumContactTM 6 derecesi: “Test Şampiyonu"

ContiPremiumContactTM 6 hakkında:

  • Yüksek seviyede dengeli sürüş
  • Hassas direksiyon hakimiyeti ile dinamik yol tutuşu
  • Kısa fren mesafesi
  • Çok yüksek kilometre performansı
  • Yakıt tasarrufu


Continental__PremiumContact-6__TestResult__205-55-R16__AMS-MOOVE-3-2019__TestWinner__EN

Alman Moove Dergisi (Auto Motor und Sport'un yeni Online Yayını) 03/2019 sayısında 205/55 R16 91 V ebadı için Yaz Lastiği Testi yayımladı.  Volkswagen eGolf'ün kullanıldığı ve elektrikli araç için Avrupa'da ilk kez  yayımlanan bu test, Contidrom, Jeversen, Germany (Islak ve Kuru Zemin) pistinde gerçekleştirildi. 


ContiPremiumContactTM 6 derecesi: "Test Şampiyonu“

ContiPremiumContactTM 6 hakkında:


+ Islak ve kuru zeminde en kısa fren mesafesi

+Güvenli ve kontrol edilebilir

+Sportif karakteristik özellik


-  Olağanüstü ıslak zemin performansının yanısıra  yüksek yuvarlanma direnci 

-  Suda kızaklamada ortalama su tahliyesiLastik Uzmanı

Otomotiv Uzmanlığı

Otonom sürüşten e-mobiliteye ve sürdürülebilirliğe kadar Continental'in lastiklerin ötesine nasıl geçtiğini ve otomobillerimiz için geleceğin şekillendirilmesine nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.

Daha Fazla Bilgi

Alman Mühendisliği

Alman mühendisler, Continental'in geçmişinin ve mevcut yeniliklerinin arkasında duran değerlerle, titizlik, hassasiyet ve verimlilik ile ünlüdür.

Daha Fazla Bilgi

Orijinal Ekipman

Continental orijinal ekipmanıyla dünyanın en büyük güvenlik topluluğunun bir parçasısınız.

Araç üreticileri yalnızca en yüksek kalite standartlarını karşılayan birinci sınıf lastikler kullanır. 

Daha Fazla Bilgi

Öne Çıkan Ürünler

Lastik Bulucu

Amacınıza ve aracınıza uygun
lastiğe giden en kısa yol.