Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Elektiriklenmiş Gelecek'e hazırlıklı olun.

Sürücüsüz Mobilite

Elektiriklenmiş Gelecek'e hazırlıklı olun.

E-MOBİLİTE TEKNOLOJİSİ: ARACIN HER TARAFINDA

Prepare for an electrified future

E-mobilite konusu, aracınızı duvardaki prize takma ve garajınızdan sessizce çıkarma fikrinin çok ötesine geçiyor. Önümüzdeki yıllarda, e-mobilite çözümleri sizi komşu mahallenizdeki şarj istasyonundan çok daha ileriye götürecek. E-mobilite, bir aracın her tarafını elektrikli hale getirerek geliştirmeyi ve tüm toplumlar için yenilikçi paylaşım ve otonom sürüş çözümleri ve teknolojilerini geliştirmeyi içerir.

E-mobilite, motorun çok ötesinde araçların ve parçalarının elektrifikasyonunu kapsar. Daha hafif fren servolarından daha sağlam lastiklere ve 360 derecelik sensörlere kadar, elektrikli ve emisyonu azaltılmış bir gelecek için diğer parçalar da uyarlanmaya devam ediyor.


ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ İÇİN OPTİMİZE EDİLEN LASTİKLER

Elektrikli araçlar, lastik üreticilerine yolda maksimum kalite ve performans açısından yepyeni zorluklar doğuruyor. Elektrikli aküler, elektrikli araçları benzinli araçlara kıyasla daha ağır hale getirdiğinden, elektrikli araçların lastikleri ilave kavrama gücü, dayanıklılık ve yük taşıma kapasitesine ihtiyaç duyar. Elektrikli motorlar ayrıca daha yüksek tork sağlar, bu da lastiklere daha fazla baskı uygular, yani geleneksel araçlardan daha hızlı aşınırlar. EV lastikleri, daha düşük yuvarlanma dirençli, sessiz ve verimli olmalıdırlar.

Continental, e-mobilite için optimize edilen yeni lastikler üretmeyi taahhüt ediyor. Örnek olarak, şehir içi trafikte elektrikli araçlar için üretilen yeni Conti lastiğini verebiliriz. Bu lastik, aks başına 8 tona kadar yük taşıma kapasitesi, dayanıklı bir karkas, yüksek tel yoğunluğunun yanı sıra, kesilme ve kırılmalara karşı direnci ve genel olarak hizmet ömrünü artıran yüksek doğal kauçuk oranına sahiptir.


YENİLİKÇİ ENERJİ KAZANIMI İLE KOLAY SÜRÜŞ

Prepare for an electrified future

 Continental ve diğer tedarikçiler, elektrikli araç motorları, şanzımanları ve inverterlerinde büyük gelişmeler kaydeden ağırlık azaltmaları sayesinde elektrikli araçları büyük ölçekte daha verimli, uygun maliyetli ve uygulanabilir hale getirebiliyor. E-mobilitedeki gelişmelerin bir diğer önemli yanı da özellikle hibrit araçlar söz konusu olduğunda, enerji geri kazanımını optimize etmek. Rejeneratif frenleme ve başlatma / durdurma fonksiyonuyla, çoğu hibrit otomobil seyir halinde iken şarjı mümkün kılan, araç durduğunda ise şarjı keserek motor kullanımını en aza indiren özelliklere sahiptir.

Bu özelliklerin yanı sıra, e-mobilite uzmanları, araç hareket halindeyken motoru tekerleklerden ayıran teknoloji üzerinde çalışıyorlar. Bu, motorun gerekli olmadığında kapatılabileceği ve ardından anında ve sorunsuz bir şekilde yeniden çalışabileceği anlamına geliyor. % 50 daha hafif bir fren servosu, daha az ağırlıkla daha fazla güvenlik sunarak elektrikli otomobillerin verimliliğini artırıyor.

CUBE VE BEE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

Başla

E-mobilite alanındaki gelişmeler, otomobil parçalarının ötesine uzanarak toplumlar ve şehirler için elektrik çözümlerini keşfediyor. Sürücüsüz fren sistemleri ve sofistike bir radar sistemine sahip yeni sürücüsüz elektrikli Robo-Taxis serileri, çok sayıda araç tarafından kullanılabilen e-mobilite ürünleri ve çözümleri sunuyor. ABD'nin Continental’in Auburn Hills bölgesinde küçük bir sürücüsüz demo servis aracı olan CUbE (Continental Urban mobility Experience), 7 radar sensörü, lazer sensörü ve kamera aracılığıyla ortamın 360 derecelik bir görüntüsünü üreten bir radar sisteminin geliştirilmesine yardımcı oluyor. Bu araç, ortamdaki her şeyi 200 metrelik bir yarıçapa kadar algılayarak gizli tehlikeleri tespit etmek için park edilmiş arabalar gibi nesnelere bile bakabiliyor.

Taksinin konforu ile tek bir mutlu mobilite ailesi olarak birden fazla aracın birlikte hareket etmesini sağlayan floklama teknolojisinin karmaşıklığını birleştiren tamamen sürücüsüz ve elektrikli bir araç düşünün. BEE (Balanced Economy and Ecology) mobilite konsepti, iki yolcu için tasarlanmıştır, 60km/h hıza erişebilir ve günlük 350km mesafe kat edebilir.

Elektrikli araçların her bir parçası daha hafif, daha sofistike ve daha verimli hale geldikçe, elektrikli mobilitenin geleceği hakkındaki çekincelerinizin kaybolmasına izin vermeye hazır olun. Daha hafif parçalar, çevre dostu lastikler ve daha gelişmiş sensörler, sürdürülebilir uygulamaları  yalnızca hareketliliğin geleceği değil, günümüzün de bir parçası haline getiriyor.


Be prepared to let your reservations about an electric mobility future disappear as each component of electric vehicles becomes lighter, more sophisticated and more efficient. Lighter parts, eco-friendly tires and more advanced sensors are making sustainable practices not just the future of mobility, but also part of the present.

Related Topics

About Extreme E

About Extreme E – The electric car racing series

Continental is a Founding Partner of Extreme E, a new race series setting new milestones in eMobility performance and safety.

Daha Fazla Bilgi

Beyond the extreme: Taraxagum, Part 1

Find out how Continental is developing an alternative source of natural rubber.

Daha Fazla Bilgi

Beyond the extreme: Taraxagum, Part 2

The Continental researchers developing an alternative source of natural rubber on how they make magic happen.

Daha Fazla Bilgi