Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

Artist Julian Montague holding a picture of a 1974 BMW 2002

The "Original Equipment Heroes" Art Project

CONTINENTAL LASTİKLERİ İLE İKONİK ARAÇLARIN ZAMAN YOLCULUĞU

Two cars that have featured and will feature Continental Original Equipment tires – the 1901 Mercedes 35 PS and 2020 VW ID.3

Continental bu yıl, yaklaşık 150 yıllık bir geçmişi geride bırakıyor. Lastik üreticisinin geçmişinin her bölümü, araçlarını Continental lastikleriyle donatan araç üreticilerinin geçmişiyle yakın ilişki içinde. Karayollarına çıkan ilk motorlu araçlardan bugün üretilen en popüler, en yenilikçi ve talep gören araçlara kadar lastiklerimiz, otomobil tarihini şekillendiriyor. Bugün, en büyük araç markalarından bazıları, otomotiv alanındaki yeniliklerini tamamlayıcı lastik teknolojisinde Continental'e güveniyor.

1901 yılında Wilhelm Maybach ve Paul Daimler tarafından Mercedes adı altında üretilen ilk araç Mercedes 35 PS, Continental'in pnömatik lastikleri ile Nice Yarış Haftası'na damgasını vurdu. 1925 yılında ilk Rolls-Royse Phantom, 1955 yılında Volkswagen Beetle, 1964 yılında Porsche 911 ve 1986 yılında Land Rover D90 gibi çok sayıda model, fabrikadan bizim lastiklerimizle çıktı. Günümüzde, Avrupa'da üretilen her üç araçtan biri Continental lastikleri ile yola çıkıyor ve dünyanın her yerinden çok daha fazla marka, Continental Orijinal Ekipman (OE) kullanan markalar listesine ekleniyor. 2020 yılında Continental OE lastikleri ile donatılacak Volkswagen ID.3 ile elektrikle çalışan geleceğe hazırız.

Orijinal Ekipman lastikleriyle otomobil tarihinin bir parçası haline gelen Continental, mobilitenin geleceğinde de yer alacak.

New York'ta yaşayan sanatçı Julian Montague, geçmişte, şimdi ve gelecekteki araçlarda kullanılan ve kullanılacak olan Orijinal Ekipman lastiklerini anlatan "OE Heroes" adlı bir grafik eserleri serisi tasarladı.


SANATÇI HAKKINDA: JULIAN MONTAGUE

Julian Montague, New York eyaletinin Buffalo şehrinde, yaratıcılığının ortaya çıkabileceği, ilham dolu bir ortamda büyüdü. Bugün hâlâ yaşadığı ve çalıştığı şehri şöyle tarif ediyor, "Buffalo eskiden neredeyse iki kat daha büyüktü. Victoria döneminde çok zengindi, bu yüzden muhteşem bir mimariye sahip. Bugün olduğundan çok daha önemli bir şehir olmak üzere tasarlanmış.”

Çevresindeki açıklık ve alan, Montague'un kısıtlanmadan çalışma isteğine katkıda bulunmuş olabilir. İster tablo veya fotoğraf olsun, ister karma medya, konsept eserler, görsel sanat veya grafik tasarımı olsun, yaratıcı pratiğin birçok yönünü birbirinden ayırmak imkansız. 

ARAÇ TASARIMINDA JULIAN MONTAGUE’IN SANATSAL YORUMU

Sanatçı Montague, kendi nihai yorumunu oluşturmadan önce belli bir konuyu, somut fikri, temel kavramı veya çok küçük bir ayrıntıyı yıllarca inceliyor, parçalara ayırıyor ve gözlemliyor. Meşgul ve takıntılı olmaktan bahsederken, aynı zamanda alışveriş arabalarından örümceklere, sahte kitap kapaklarından kurgusal sergi posterlerine kadar uzanan temalarla ilgileniyor veya bunlardan etkileniyor. OE Heroes serisinin konusu olan arabalara karşı tutkusunu çocukluğunda oynadığı oyuncaklara dayandırıyor. "Bence büyüdüğünüzde arabalara duyduğunuz ilgiye engel olamıyorsunuz. Çocukken çok fazla oynadığınız ve kullandığınız için bu nesneleri çok yakından tanıyorsunuz," diyor.


CONTINENTAL ORİJİNAL EKİPMAN LASTİKLERİ İLE DONATILAN İKONİK ARAÇLAR

Son 150 yılda Continental lastikleri ile donatılan 800'den fazla ünlü araç modeli arasından sizin için seçtiklerimizin keyfini çıkarın:


CONTINENTAL SANAT PROJESİ HAKKINDA JULIAN MONTAGUE’IN YORUMU

Julian Montague'ı stüdyosunda ziyaret ederek bu eşsiz, sanatsal otomobil serisini nasıl yarattığını ve bir asırdan uzun süre içinde üretilen çok çeşitli araçları görsel olarak tutarlı, ilham verici tasarım ikonlarına dönüştürmesini izledik.Başla
Julian Montague
 
 

Bu araçları tasarlayan kişiler, otomobilin ön kısmının kendine özgü bir kimliği olmasını istiyor. Bu kısmın başka bir aracın tasarımına benzemesini istemiyorlar, bu yüzden bana göre tüm görsel öğeler burada yer alıyor. Bunu biraz ayırmaya ve çok basit, zarif bir biçim oluşturacak şekilde yeniden bir araya getirmeye çalışıyorum.


Julian Montague
Artist Julian Montague driving through Buffallo, New York, in his car, a Saab 900

Montague ayrıca, otomobillerin Amerikan rüyasında oynadığı temel rolü onaylıyor. Dediği gibi, "Burası büyük bir ülke ve araba sahibi olma fikrinin büyüleyici bir yanı var. Evimden çıkıp arabayla Los Angeles’a gidebilirim. Araba sahibi olmanın, son derece heyecan verici olan bu hareket özgürlüğünü sağladığı yadsınamaz. Uzun araba yolculuklarına, bu klasik Amerikan deneyimine bayılıyorum.”


Seride görünmese de kendi arabası Saab 900 modelini çizmekten kendini alamamış. "70'lerin, 80'lerin ve 90'ların Volvo ve Saab modellerinin bir cazibesi var," diyor. "Bu, çekici bulduğum İskandinav duyarlılığına bağlı iddiasız bir tasarım. Saab 900 modeline benzeyen başka bir araba yoktu.”


SANATÇININ STÜDYOSUNDAN DÜNYAYA: SANAT ESERLERİNİ BULABİLECEĞİNİZ YERLER

Artist Julian Montague driving through Buffallo, New York, in his car, a Saab 900

Montague'un eserleri, dünyanın dört bir yanındaki müzelerde ve galerilerde sergileniyor. Eserleri nostaljik bir anlayıştan etkilense de sanat dünyasıyla ve genel olarak dünyayla etkileşim biçimi, yeni keşifleri ve en son eserlerini paylaşmak için sosyal medyayı kullanacak kadar modern. Sanatçı, "Bugünlerde insanların eserlerinizle nasıl karşılaştıklarını bilmek imkânsız, çünkü eserlerinizi dünyayla paylaşıyorsunuz ve küreselleşiyor," diyor. Grafik araç tasarımları posterlere basılarak dünyanın her yerindeki otomobil bayilerine dağıtıldıktan sonra yepyeni bir küresel kitleye ulaşmaya hazırlanıyor: İkonik araçları ve Continental Orijinal Ekipman lastiklerini seven kişilere.


Orijinal Ekipman Kahramanları'nı İndirin

Related content

Original Equipment

With Continental original equipment you are part of the world's largest safety community.

Daha Fazla Bilgi

German engineering

German engineers are famous for diligence, precision and efficiency, the same values that stand behind Continental's past and present innovations.

Daha Fazla Bilgi

History

150  years of innovation and progress.

Daha Fazla Bilgi

Lastik Bulucu

Amacınıza ve aracınıza uygun
lastiğe giden en kısa yol.