Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

Teknoloji

Basın Bülteni

Continental Gönüllü Binek Lastiği Değişim Programını Açıkladı

  • Continental PremiumContact 6 245/45 R18 Y XL  ebatında değişim programı
  • Program 2016/50 ve 2017/16 haftalarında üretilen 4.260 lastiği kapsıyor

Hanover, Eylül 15, 2017.
Continental bugün 245/45 R18 Y XL ebatında 4.260 adet PremiumContact 6 lastiğini içeren bir gönüllü lastik değişim programını açıkladı. Değişim programına tabi olan lastiklerin sırt bölgesinde, tanımlanmamış bir materyal kombinasyonunun kullanılması nedeniyle zamanla düzensiz aşınma ortaya çıkabilme potansiyeli bulunmaktadır. Bu durum; araç-lastik temasına, direksiyon hâkimiyetinin ve yüksek hız kapasitesinin azalmasına neden olabilir.

Bu durumla bağlantılı olarak herhangi bir kaza veya yaralanma raporu bugüne kadar Continental’e iletilmemiştir. Bu program, ortaya çıkabilecek potansiyel riskilere karşı tedbir amaçlı başlatılmıştır. Bu duruma konu olan lastikler; Avrupa, Türkiye ve Rusya bölgelerinde sadece yenileme pazarında satılmıştır.

Bu program kapsamında değişime tabi olan ürün bilgileri aşağıda belirtilmiştir:             

Ürün serisi                 

 DOT seri numaraları   

PremiumContact 6 245/45 R18 Y XL

DOT 6G8U D6R9 5016

DOT 6G8U D6R9 1617 

DOT seri numaralarının son dört hanesi üretim dönemini (hafta/yıl) gösterir. Etkilenen lastikler ücretsiz olarak değiştirilecektir. Başka bir lastik ebadı, üretim dönemi ya da ürün serisi söz konusu durumdan etkilenmemiştir.

 

Continental 14 Eylül 2017 tarihinde konuyla ilgili olarak yerel mercileri bilgilendirmeye başlamış olup bu gönüllü değişim programının organize edilmesi ve uygulanması için bayileri ile temas halindedir. Etkilenen lastikleri tespit etmek ve iletişime geçebileceğiniz yerel iş ortağınızla ilgili bilgi almak için Continental web sayfasını www.continental-tires.com/exchange ziyaret edebilirsiniz.

Web sitemizde size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için çerez kullanıyoruz. Daha fazla bilgi edinmek veya çerez ayarlarınızı değiştirmek için buraya tıklayın