Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

Teknoloji

SSS - Sık Sorulan Sorular

Gönüllü Lastik Değişim Programı

Continental PremiumContact 6 - 245/45 R18 Y XL

Aracımın lastiklerinin etkilenmiş olup olmadığını nasıl kontrol ederim?

Lastiklerinizin markasını (Continental), ürün serisi, ebatı ve seri numarasını kontrol ediniz. Etkilenen lastik ebadı 245/45R18 Y XL'dir. Etkilenen ürün serisi ve DOT seri numaraları aşağıdaki gibidir: 

Ürün Serisi

DOT seri numaraları

PremiumContact 6 245/45 R18 Y XL

6G8U D6R9 5016

6G8U D6R9 1617


DOT seri numaralarının son dört hanesi üretim dönemini (hafta/yıl) gösterir . Üretim dönemi 5016 (2016 yılının 50. haftası) ve 1617 (2017 yılının 16. haftası) olan lastikler bu gönüllü değişim programı kapsamındadır. Başka bir lastik ebatı, üretim dönemi ya da ürün serisi söz konusu durumdan etkilenmemiştir.

Lastiklerim etklenmiş ise ne yapmam gerekir?

Etkilenen lastikler, bunları satın aldığınız lastik bayisi tarafından değiştirilecektir. 

Lastiklerinizin değişim programı kapsamına girip girmediğini biran önce kontrol etmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz:


Continental Türkiye

Kontak Kişi: Özgür Ayanoglu

Kücükbakkalköy Mahallesi

Kayisdagi Cad. Allianz Tower

1/26 Atesehir Istanbul

Phone: +90 216 587 00 68

ozgur.ayanoglu@conti.de

Bu değişim programı ne zaman başlayacak ve ne kadar sürecek?

Gönüllü değişim programımız 15 Eylül 2017 tarihinde başladı. Konuyla ilgili olarak yerel mercileri bilgilendirdik, bu programın uygulaması için bayilerimiz/ ithalatçılarımız ile temas halindeyiz. Bu program sınırsız süreliğine devam edecek, bu nedenle lastikler ileri bir tarihte de değiştirilebilir (“Maliyetler” bölümüne bakınız). Bununla birlikte, aracınızı tekrar kullanmadan evvel lastiklerini kontrol etmenizi önemle tavsiye ederiz. Söz konusu lastikler en kısa sürede değiştirilmelidir. 

Lastik değişiminin bana tahmini maliyeti ne olacak?

Continental, 31.05.2018 tarihine kadar değiştirilen tüm lastiklerin toplam satın alma maliyetini (varsa montaj, balans, vb. dahil) karşılayacaktır. 31.05.2018 tarihinden sonra değiştirilen lastikler o tarihte geçerli olan Continental garanti yönetmeliğine tabi olacaktır.

Neden bu lastikleri değiştiriyorsunuz?

Değişim programına tabi olan lastiklerin sırt bölgesinde, tanımlanmamış bir materyal kombinasyonunun kullanılması nedeniyle zamanla düzensiz aşınma ortaya çıkabilme potansiyeli bulunmaktadır. Bu durum; araç-lastik temasına, direksiyon hâkimiyetinin ve yüksek hız kapasitesinin azalmasına neden olabilir. Bu durumla bağlantılı olarak herhangi bir kaza veya yaralanma raporu bugüne kadar Continental’e iletilmemiştir. Bu program, ortaya çıkabilecek potansiyel riskilere karşı tedbir amaçlı başlatılmıştır. Bu duruma konu olan lastikler; Avrupa, Türkiye ve Rusya bölgelerinde sadece yenileme pazarında satılmıştır.

Bu durumla ilgili hangi tedbirleri alacaksınız?

Yanlış malzeme tespit edilir edilmez üretimden çıkarılmıştır.  5016 ve 1617 haftaları haricinde üretilen tüm PremiumContact 6 lastiklerinde doğru malzeme kullanılmıştır.  

Diğer Continental lastiklerinin emniyeti hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Continental markası kaliteli lastikleri temsil etmektedir. Continental lastikleri en yüksek kalite standartlarında geliştirilmekte ve üretilmektedir. Müşterilerimizin güvenliği her zaman en öncelikli konumuzdur. Yukarıdaki bulgular belirli bir ürün serisi, ebat ve üretim dönemi ile sınırlıdır. 

Şimdiye kadar hiç kaza meydana geldi mi?

Hayır, herhangi bir kaza ya da kişisel yaralanmayla ilgili bir bilgimiz bulunmamaktadır. 

Program hakkında başka sorularım varsa ne yapmalıyım?

Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz:


Continental Türkiye

Kontak Kişi: Özgür Ayanoglu

Kücükbakkalköy Mahallesi

Kayisdagi Cad. Allianz Tower

1/26 Atesehir Istanbul

Phone: +90 216 587 00 68

ozgur.ayanoglu@conti.de

Web sitemizde size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için çerez kullanıyoruz. Daha fazla bilgi edinmek veya çerez ayarlarınızı değiştirmek için buraya tıklayın