Otomobil / Van / 4x4 Lastikleri

stage_image1_lg

Teknoloji

Nedenler

Gönüllü Lastik Değişim Programının Nedenleri

Bu program kapsamında değişime tabi olan ürün bilgileri aşağıda belirtilmiştir:

Marka: Continental
Ürün serisi: Continental PremiumContact 6
Lastik ebadı: 245/45 R18 Y XL
DOT seri numarası: DOT 6G8U D6R9 5016 ve DOT 6G8U D6R9 1617

Ürün serisi            DOT serinumaraları
PremiumContact 6 245/45 R18 Y XL

DOT 6G8U D6R9 5016

DOT 6G8U D6R9 1617

DOT seri numaralarının son dört hanesi üretim dönemini (hafta/yıl) gösterir. Etkilenen lastikler ücretsiz olarak değiştirilecektir. Başka bir lastik ebadı, üretim dönemi ya da ürün serisi söz konusu durumdan etkilenmemiştir.

Bu linke tıklayarak, lastik yanağı görselleri üzerinden ebat ve DOT numarası bilgilerini nasıl belirleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gönüllü lastik değişim programını neden başlatıyoruz?

Değişim programına tabi olan lastiklerin sırt bölgesinde, tanımlanmamış bir materyal kombinasyonunun kullanılması nedeniyle zamanla düzensiz aşınma ortaya çıkabilme potansiyeli bulunmaktadır. Bu durum; araç-lastik temasına, direksiyon hâkimiyetinin ve yüksek hız kapasitesinin azalmasına neden olabilir.

Bu durumla bağlantılı olarak herhangi bir kaza veya yaralanma raporu bugüne kadar Continental’e iletilmemiştir. Bu program, ortaya çıkabilecek potansiyel riskilere karşı tedbir amaçlı başlatılmıştır. Bu duruma konu olan lastikler; Avrupa, Türkiye ve Rusya bölgelerinde sadece yenileme pazarında satılmıştır.


Lastikleriniz lastik değişim programına giriyorsa ne yapmanız gerekir?

Lastiklerinizin değişim programı kapsamına girip girmediğini biran önce kontrol etmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz:


Continental Türkiye

Kontak Kişi: Özgür Ayanoglu

Kücükbakkalköy Mahallesi

Kayisdagi Cad. Allianz Tower

1/26 Atesehir Istanbul

Phone: +90 216 587 00 68

ozgur.ayanoglu@conti.de

Anlayışınıza sığınarak araç sürücüleri ve diğer kullanıcılar için yol güvenliğinin sağlanabilmesi için en kısa zamanda bizimle iletişime geçerek lastik değişimleri konusunda harekete geçmenizi rica eder, iş birliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Program hakkında daha fazla bilgiye Sık Sorulan Sorular bölümümüzden ulaşabilirsiniz. 

Web sitemizde size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için çerez kullanıyoruz. Daha fazla bilgi edinmek veya çerez ayarlarınızı değiştirmek için buraya tıklayın