Kamyon ve Otobüs Lastikleri

stage_goods_TT

Yeni ürün ailesi şehirler arası dağıtım trafiğindeki standartları yeniden çiziyor

Maksimum Servis Ömrü için Conti Hybrid Lastik Ailesi

14/04/2015
  • Continental, Conti Hybrid ürün ailesini  Birmingham Ticari Araç Fuarı 2015'te sergilendi
  • Özel olarak geliştirilen ürün ailesi yüzde 20’ye kadar daha uzun hizmet ömrü ve yüzde 6 oranında yakıt tasarrufu sunuyor.
  • Yeniden diş açma ve sırt kaplama çözümleri ile de filolara sürdürülebilir maliyet avantajı sunuyor

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, yeni Conti Hybrid lastik grubu ile şehirlerarası dağıtım trafiğindeki standartları yeniden çiziyor. Continental’in geçtiğimiz yılın ikinci yarısında piyasaya sürdüğü Conti Hybrid ailesinin ön aks lastiği HS3 modelini takip eden yeni üyeleri Conti Hybrid HD3 ve Conti Hybrid HT3 Birmingham Ticari Araç Fuarı 2015’te görücüye çıktı.


20150414newproductline-Image (1)

Artan dağıtım trafiği gözetilerek, şehirlerarası yollarda ve otoyollarda kullanıma özel olarak geliştirilen Conti Hybrid serisi, kayda değer artırılan lastik ömrü ve üstün yakıt verimi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Seri, yeniden diş açma ve sırt kaplama çözümleri ile de filolara sürdürülebilir maliyet avantajı sunuyor.

Conti Hybrid HS3: Düşük yakıt tüketimi ve uzun lastik ömrü

Yeni ön aks lastik modeli Conti Hybrid HS3, yüksek aşınma hacmine sahip özel sırt deseni ile hizmet ömründe yüzde 17’lik bir artış sağlıyor. Ayrıca özel tasarımla konumlandırılan sırt materyalleri sayesinde lastiğin yuvarlanma direncinde azalma da sağlanıyor. Islak ve kaygan zeminlerde dahi yüksek güvenlik sunan model, pürüzsüz yol performansı ve üst düzey frenleme özelliğine sahip.


Conti Hybrid HD3: Her kilometrede üst düzey tutuş performansı

Ailenin yeni çeker aks lastik modeli Conti Hybrid HD3, kendisinden bir önceki modele kıyasla yüzde 20 daha yüksek hizmet ömrüne sahip. Üç boyutlu (3D) geometriye sahip ve entegre kılcal kanalları bir araya getiren yeni blok tasarımından gücünü alan lastiğin, toplam diş derinliğinin yaklaşık üçte ikisi bu kılcal kanallardan oluşuyor. Bu kanallar, aşınma davranışında iyileşmenin önünü açıyor, üst düzey hızlanma ve frenleme performansı sunuyor. 

Sırt kısmında ve yan yüzeylerinde yeni geliştirilen kauçuk bileşenlerinin kullanıldığı modelin, hem Çamur + Kar (M+S) etiketi hem de Üç Zirveli Dağ Kar Tanesi (Three Peak Mountain Snow Flake – 3PMSF) sembolü mevcut.


Conti Hybrid HT3: Her kilometrede üst düzey tutuş performansı

Yeni lastik serisinin son modeli Conti Hybrid HT3, treyler lastikleri için özel olarak geliştirilen kauçuk bileşim sahibi olup, önceki modellere kıyasla yüzde 8 oranında artırılmış hizmet ömrü sunuyor. Sırt ve yanak bölgesi kauçuk bileşiminin optimal kombinasyonu ve optimize edilen sırt kanal geometrisi sayesinde yüzde 6 oranına varan düşük yakıt tasarrufu imkanı sunan treyler lastik modeli, Conti Hybrid HT3, AB standartlarında ıslak koşullarda gösterdiği performansla “B” etiketine sahip. Hybrid HT3 aynı zamanda “M+S” sembolü de taşıyor.

İletişim
Continental
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Aydınevler Mah. Dumlupınar Cad. No: 64

Maltepe/İstanbul

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28