Kamyon ve Otobüs Lastikleri

stage_goods_TT

Rus KAMAZ – Master Yarış Ekipleri Continental Lastikleri ile Dakar Rallisi ve Afrika Eko Ralli Yarışlarının Birincisi Oldu

31/01/2017

 

  • Rusya’nın önde gelen üreticilerinden KAMAZ, Continental ile yaptığı işbirliği kapsamında yarış kamyonlarında artık Continental lastiklerini kullanacak.
  • 2017 Dakar Rallisi ve Afrika Eko Ralli yarışlarında, Continental lastikleri farklı arazilere uygun yüksek performans ve üst düzey dayanıklılığını ortaya koymaya devam etti.
  • Continental Ar-Ge ekipleri ve lastik mühendisleri, bu yarışlardan elde ettikleri bilgileri gelecek dönem Ar-Ge çalışmalarında değerlendirecekler.

KAMAZ-Master ralli takımları, dünyanın en zorlu çöl yarışlarından Dakar Rallisi 2017 ve Africa Eco Race 2017'yi Continental lastikler ile kazandı. Binlerce kilometrelik toprak yol, çetin dağ sırtları ve çöl kumunu geçen Continental  lastikleri, yarışların farklı etapları boyunca sürekli olarak yüksek performans ve optimum dayanıklılık gösterdi.  Bu iki sınır ötesi rallisiyle dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental ile  Rusya’nın otomobil üreticisi Kamaz – Master ralli takımı arasında ürün geliştirme konusunda işbirliğine gidildi.. Söz konusu iş birliği kapsamında, KAMAZ-Master yarış kamyonlarının yanı sıra destekleyici  kamyonlar da Continental lastiklerle donatılacak. 


Rusya Continental Lastikleri Genel Müdürü Jaron Wiedmaier konuyla ilgili "KAMAZ-Master'ın çoktan hak ettiği bu zafere ulaşmasına lastiklerimizle katkı sunmaktan dolayı son derece mutluyuz. Yarış takımlarının elde ettiği sonuçlar oldukça etkileyici, ayrıca lastiklerimizin en zorlu sürüş koşullarına karşı gösterdiği dayanıklılık bize büyük gurur verdi. Lastiklerimiz, hasar karşı dirençlilik ve maksimum arazi performansı gibi iddialı özelliklerini kanıtlamış oldu. Bu aşamadan sonra, yarışlardan çıkardığımız verileri kullanacak ve edindiğimiz derinlikli yeni bilgilerden yararlanarak Continental lastiklerini daha da geliştireceğiz." 


KAMAZ-Master Ralli Ekiplerinden Continental’e Övgü

Eduard Nikolaev ve ekibi 2017 Dakar Rallisinin son etabını 19 dakika avantajla önde bitirirken Dmitry Sotnikov'un liderliğindeki diğer bir KAMAZ-Master ekibi ise ikinci sırayı aldı. Yarışı kazanan ekibin pilotu Eduard Nikolaev şu sözleriyle Alman lastik üreticisine övgüler yağdırdı: “Yarış esnasında lastiklerden kaynaklı herhangi bir sorun yaşamadık. yarışın ilk haftasından sonra elde ettiğimiz zaferi lastiklere borçluyuz. Dakar'ın ikinci yarısı, ekiplerimizin kamyon kategorisinde genel sıralamada birinci ve ikinciliği elde etmesinde gerçekten dönüm noktası oldu. Continental lastiklerinin müthiş performansı sayesinde rakiplerimizin aksine i lastik değiştirmekle vakit kaybetmedik.” 

Africa Eco Race 2017'de Andrey Karginov’un ekibi kamyon kategorisinde birinciliği alırken, Sergey Kuprianov’un ekibi dördüncülüğü elde etti.

1988 yılında kurulan KAMAZ-Master ralli ekibi, kamyon üreticisinin Rusya adına katıldığı uluslararası yarışları başarıyla tamamlayan tek ekip olup, 1990 yılından beri KAMAZ-Master pilotları, kıtalar arası Dakar Rallisine katılıyor. Aynı ekip bu yıl da zorlu yarışları on dördüncü defa kazanırken, üç kere Dünya Off-Road Rallisi Kupasını ve dört kere İpek Yolu Rallisini birincilikle tamamladılar. 

İletişim
continental
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28