Kamyon ve Otobüs Lastikleri

stage_goods_TT

Continental Dijital Lastik İzleme Teknolojisi ContiConnect™ Live Modelini Tanıttı

03/11/2018

Continental, Almanya’nın Hannover kentinde 67’ncisi düzenlenen IAA Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında, ContiConnect dijital lastik izleme platformundaki son gelişmeleri duyurdu.  2019 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak olan ContiConnect Live, lastik sıcaklığı veya basıncı ile ilgili bir sorun olduğunda, araç yoldayken bile anında kamyon ve otobüs filolarının operatörlerine bilgi veriyor. Veri, ContiConnect™ Sürücü uygulaması ile sunuculara ve web portalına aktarılıyor. Bu yılın sonuna kadar uygulama, başta sürücü kabini olmak üzere lastik bilgilerini Daimler Fleetboard ve Tomtom Telematics cihazlarının yanı sıra akıllı telefon ve tablet gibi diğer Android cihazlarda da gösterebilecek. Continental, Fuar’da ayrıca ContiConnect Live’ın yanı sıra 15 pazarda başarılı bir şekilde lansmanı yapılan ve filo sahasında saha okuyucu istasyonu aracılığıyla çalışan ContiConnect Yard ürün portföyü ile ilgili son gelişmeleri de sundu.

CGI_ContiConnect Live_1_Web

ContiConnect™ Live; ticari araç lastik verilerini uygulama tabanlı ve gerçek zamanlı olarak izleme imkânı sunuyor. 

Sunumda, Continental Yönetim Kurulu üyesi ve Lastik Grubu Başkanı Nikolai Setzer, “ContiConnect Live, ticari araç lastikleri için dijital çözümlerimizi mevcut araç içi sistemlere ve ekranlara entegre ediyor. Böylece filo müşterileri, mevcut cihazları üzerinden dijital lastik yönetimine geçebilirler. Continental olarak, müşterilerimizin dijitalleşmeden daha çok yararlanmalarını ve lastik yönetiminde yepyeni bir verimlilik seviyesine ulaşmalarını artık mümkün hale getiriyoruz.” dedi. 


Nikolai Setzer

Nikolai Setzer, Continental Yönetim Kurulu üyesi ve Lastik Grubu Başkanı 

2013 yılından bu yana Continental Ticari Araç Lastikleri iş kolu, ContiPressureCheck™ lastik basıncı kontrol sistemini tüm dünyada satışa sunuyor ve dijital çözümlerini geliştirerek iyileştiriyor. Bağımsız araçlar için lastik izleme sistemi, artık dünya çapında 35'in üzerinde telematik sağlayıcısının çözümlerine entegre edilmiş durumda. 2017 yılından bu yana ise bu sistem birden fazla araç için lastik izleme çözümü olan ContiConnect Yard ile tamamlanıyor. Bu noktada veriler, gözlemlerine yardımcı olmak için doğrudan filo yöneticilerine iletiliyor. İdeal durumdan sapmalar olması durumunda, ContiConnect gerekli bildirimleri gönderiyor ve düzeltici önlemler öneriyor. Sistem ayrıca lastik performansı ve filonun genel verimliliği hakkında da raporlar sunuyor.

ContiConnect_Display_TomTom_2_Web

Yeni ContiConnect™ Driver uygulaması; telefon ve tablet gibi diğer Android cihazlarda da gösterebilecek.

İletişim
continental
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28