Kamyon ve Otobüs Lastikleri

New content item

Continental Mississippi’deki Yeni Lastik Fabrikasını Törenle Açtı

18/10/2019
Christian_Koetz
Group Picture (1)

Continental Mississippi’deki Yeni Lastik Fabrikasını Törenle Açtı


· Törene Mississippi Eyalet Valisi Phil Bryant ve Continental Yönetim Kurulu Üyesi Christian Koetz katıldı.
· Toplam değeri 1,4 milyar dolar olan yatırım 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak.
· Proje, Continental Lastik Bölümü’nün “Vizyon 2025” büyüme stratejisi kapsamında gerçekleştiriliyor.

Hannover/Clinton, 17 Ekim 2019. Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, önemli bir dönüm noktası olan ABD’nin Mississippi eyaletindeki Clinton şehri yakınlarındaki yeni lastik fabrikasının açılışı büyük bir törenle gerçekleştirildi. 2016 yılında başlayan inşaat süreci, bu törenle sona erdi. Etkinliğe, devlet görevlileri ve yerel yetkililer, topluluk üyeleri, müşteriler ve tedarikçiler dâhil yaklaşık 300 konuk ve 250 Continental çalışanı katıldı.

Yeni tesis, ABD’nin Mississippi eyaletinin başkenti Jackson yakınlarındaki Clinton’da, 1.000 dönümlük bir arazi üzerinde yer alıyor. Yaklaşık 1,4 milyar dolar tutarında yatırım yapan Continental, önümüzdeki on yıl içinde tam kapasiteye ulaştığında tesiste 2 bin 500 kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. ABD pazarı için kamyon ve otobüs lastikleri üretecek olan tesis, 2020 yılının başlarında üretime geçecek.

Continental Yönetim Kurulu üyesi ve Lastik Bölümü Başkanı Christian Koetz, “Yeni lastik fabrikamızın tamamlanması, Continental lastikleri için ‘Vision 2025’ uzun vadeli global büyüme stratejimizde büyük bir adımı simgeliyor. Bu stratejinin önemli bir parçası olan Mississippi, Amerika bölgesinde lastik ticaretini geliştirmemiz için en iyi seçenekleri sunuyor. Burada, Clinton’daki harika ekibimizle birlikte büyümeyi planlıyoruz ve katılan tüm paydaşlarımızdan aldığımız güçlü destek için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ticari araç lastikleri dâhil, premium  lastik üreticisi olan Continental, yeni kamyon ve otobüs lastiklerinin yanı sıra lastik kaplamaları segmentinde müşteri taleplerinin son 10 yılda dünya genelinde arttığını gördü. Bu büyüme, şirketin Mississippi’deki yeni Clinton tesisi ile ABD’de üretim kapasitesini artırmasını sağladı.

Amerika Ticari Araç Lastikleri Başkan Yardımcısı Paul Williams ise açıklamasında şunları söyledi: “Bu, Continental’in kamyon lastiklerine özel dünyadaki ilk fabrikası. İşimizin bu alanında muazzam bir büyüme gördük ve bu üretim tesisinin eklenmesi, müşteri siparişlerini karşılamaya devam etmemize yardımcı olacak. Mississippi eyaleti, Hinds bölgesi ve Clinton kenti, yıllar boyunca mükemmel işler çıkaracak olan bu tesisi kurmamıza yardımcı olan seçkin ortaklardı.”

Continental, Mississippi’deki Clinton tesisinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki lastik ticaretini büyütmek için üretim, teknoloji, tesis ve ürün geliştirme alanına 2006 yılından bu yana yaklaşık 2,5 milyar dolar yatırım yaptı. Şirketin Illinois, Mt. Vernon ve Güney Carolina, Sumter lastik fabrikaları bu rakama dâhil. Bu tür yatırımlar, Continental lastiklerinin uzun vadeli 2025 Vizyonu stratejisi kapsamında gerçekleşiyor. Ayrıca Continental, şirketin Almanya Hannover yakınlarındaki Contidrom Test Pistinde Otomatik Indoor Fren Analizi projesi, ABD'nin Teksas Uvalde kentinde yeni test merkezi ve Almanya, Korbach'da Yüksek Performans Teknoloji Merkezi gibi çeşitli yatırımlarına devam ediyor.


İletişim
continental
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28