Kamyon ve Otobüs Lastikleri

ContiConnect

ContiConnect™

Digital Tire

ContiConnect. Dijital Lastik Takibi. Her zaman. Her yerde.

ContiConnect, Continental'in ticari filolar için geliştirdiği dijital lastik takip sistemidir. ContiConnect ile lastik takip süreçlerinizi dijitalleştirerek lastik ömrünü uzatabilir, bakım masraflarınızı azaltabilir ve yüksek yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Lastik içine yerleştirilen sensörler, lastiğin basınç ve sıcaklık bilgilerini Yard Reader İstasyonu'na iletir ve durumu bir web portalı üzerinden rapor eder. ContiConnect ile kişiye özel anlık bildirimler alabilir ve böylece lastik ile ilgili sorunlarınızı önleyerek masrafa yol açabilecek arızalardan kaçınabilirsiniz. 

ContiConnect, uzaktan lastik takibinde en yeni çözüm

ContiConnect size gerçek zamanlı olarak lastik basıncını ve sıcaklığını uzaktan takip etme imkanı sağlar ve acil durumlarda size haber verir. Böylece lastiğinizle ilgili arızaları önleyerek katma değer yaratır ve lastiğin hizmet ömrünü uzatır. 

  • Lastik içi sensörler, Yard Reader İstasyonu, veri depolama sistemi ve aynı zamanda bir web portalından oluşur.
  • Lastik basıncını ve sıcaklığını lastik içi sensörlerden aldığı ve Yard Reader İstasyonu ile toplanan veriler üzerinden bütün bir filo için analiz eder ve raporlar.
  • Lastik basıncında önceden belirlenmiş değerlere göre bir sapma olursa ilgili kişiler e-mail ya da SMS yoluyla anında bilgilendirilir ve gerektiğinde düzeltici önlem tavsiyeleri verilir. Böylece, filo yöneticisine önceden hareket etme imkanı sağlar. 
  • Bütün filo için daha uzun lastik ömrü, daha az bakım ve lastik arızası kaynaklı yolda duruş süresi sağlayarak verimliliği arttırır.
conticonnect-components-tire-sensor-image

Lastik sensörü, veri toplamak için lastiğin iç astarına yapıştırılır. Alternatif olarak da sensörler, Akıllı Lastik ile birlikte fabrikadan monte edilmiş şekilde de temin edilebilir. 

conticonnect-components-yard-reader-station-image

YardReader istasyonu, belirli bir alan içerisinde çalışan ya da kısa süre içerisinde aynı yere dönen araçların bulunduğu noktalara kurulur. CPC sensörlerinin takılı olduğu araçlar bu noktadan geçtikçe lastik verileri toplanır ve web portalına aktarılır.


Yard Reader İstasyonuna ait kurulum talimatına buradan ulaşabilirsiniz.

conticonnect-components-handheld-tool-image

El terminali ContiConnect'in başlatılması ve kurulumu için gereklidir. Bu parça sensörlerin takılı olduğu lastiklerin, araçtaki pozisyonlarını işaretler. Lastik sensörlerine kablosuz şekilde bağlanır. Ayrıca; El Terminali'ni Yard Reader olmadan lastiklerdeki bilgiyi web portalına aktarmak için de kullanabilirsiniz.

conticonnect-components-web-portal-image

ContiConnect web portalı, bütün araçlarınızdaki lastiklerin durumunu takip edebileceğiniz, her tür cihazla internet üzerinden erişilebilen web tabanlı bir platformdur.