Kamyon ve Otobüs Lastikleri

New content item

Daha temiz bir dünya için ikinci lastik ömrü

Ekolojik inovasyona her zaman öncülük eden Continental, lastik geliştirme çalışmalarının başlangıcından üretim aşamasına kadar çevre dostu değişiklikleri hayata geçirmeyi hedefliyor. Continental Endüstriyel Lastikleri çevre dostu Continental LifeCycle™ lastiklerini sunuyor.

Image

LifeCycle lastikleri Continental’in kapsamlı ve standart kalite kontrollerine tabi karkasların kaplanmasından elde edilen sert bir kauçuk lastiktir. Yapılan kontrollerin ardından sırt karkastan ayrılır ve yeni lastiklerin üretiminde kullanılana benzer bir kauçuk karışımı ile tamamen yenilenir. Mevcut lastiklerin yüzde 65’inin yeniden kullanıldığı bu yöntemle yalnızca yüzde 35 oranında yeni malzeme kullanılır. ContiLifeCycle üretim sürecinin diğer tüm aşamaları diğer Continental yeni sağlam kauçuk lastik üretim süreçlerinin aynıdır. Modern test ve kalite kontrol yöntemleri, etkin ve çevre dostu lastik üretimi sayesinde Alman ürünleri daha düşük fiyatlara sahiptir.

Seçilmiş karkaslar kullanıldığında lastik üretim sürecinde tüketilen enerji ve ham madde miktarının düşmesi sonucunda ürün fiyatı da düşer. Müşterilerin de yardımıyla, bu büyük ölçekteki geri dönüşüm girişimi ile hem imhası gereken hurda lastik miktarı hem de iklimi etkileyen CO2 salınımı azalır - Continental LifeCycle doğayı ve bütçenizi korur.