Kamyon ve Otobüs Lastikleri

New content item

Dünya çapında ContiLifeCycle™

Dünya çapında müşterilerimiz, ContiLifeCycle™’dan faydalanır. ContiLifeCycle™ faaliyetleriyle ilgili bilgi edinmek ister misiniz? EMEA, Amerika, Asya-Pasifik (APAC) bölgelerinde çalışan ContiLifeCycle uzmanları ile Endüstriyel Lastikler iş kolu uzmanlarının sözlerine kulak verelim.

Christian Sass, Kamyon ve Otobüs Lastikleri Kaplama Direktörü EMEA:

Lastik mühendisliği ve üretimi konusundaki tüm deneyimimizi ContiLifeCycle fabrikamıza aktararak ürün performansı ve özellikleri açısından yeni bir düzeye ulaştık. Yeni lastiklerle aynı ürün özelliklerine sahip kaplanmış lastikler üreten Continental stratejik bir adım atarak LifeCycle için yeni bir dönemi müjdeliyor. 

John Barnes, ContiLifeCycle Amerika Müdürü:

Bugün Amerika’da 30’un üzerinde yetkili ContiTread bayi var. ContiTread lisansı dağıtmamızın amacı bayilerin müşterilerine birinci sınıf ürün, mühendislik, teknik destek ve operasyonel destek vererek işlerini büyütmelerine destek olmaktır.  

Joao Almeida, Üretim ve Ar&Ge Müdürü Sırt Kaplama APAC:

Malezya’da bulunan, soğuk kaplama sırt astarı üretim tesisimizde APAC bölgesinde ContiLifeCycle konseptini uygulamaya hazırız. İşler durumdaki fabrika tüm APAC bölgesinde ContiLifeCycle partnerlerine yüksek kalite soğuk kaplama sırt astarı tedarik ediyor.

Philippe Barabinot, Endüstriyel Lastikler Pazarlama Müdürü:

Continental LifeCycle lastiklerinin %65’inin geri dönüştürülmüş malzemeden yapılması sayesinde 2014 yılında yeni lastiklerde yaklaşık 360 ton malzeme tasarrufu sağlayacağız. Seçilmiş lastikleri yeniden kullanmak ürün fiyatının düşmesine neden olur. Müşterilerin de yardımıyla, bu büyük ölçekteki geri dönüşüm girişimi ile hem imhası gereken hurda lastik miktarı hem de iklimi etkileyen CO2 salınımı azalır.