Kamyon ve Otobüs Lastikleri

New content item

Avrupa Sürdürülebilirlik Ödülü

Continental, Hannover-Stöcken’de bulunan, ileri teknoloji lastik sırtı kaplama ile doğa dostu kauçuk geri dönüşümünü bir araya getiren ContiLifeCycle Tesisi, Avrupa Sürdürülebilirlik Ödülünü aldı. Münih’te bulunan HUSS yayın evi ticari araç sektöründe sürdürülebilir ürünlere ilişkin gelişmeleri ve başarıları desteklemek amacıyla iki yılda bir Avrupa Nakliyat Sürdürülebilirlik Ödülünü dağıtmaktadır.

Tanınmış yedi araştırma, teknoloji ve nakliyat uzmanları ContiLifeCycle tesisine en yüksek puanları verdi. Üç kategori değerlendirilerek derecelendirildi: 1. Ekonomi: Süreç optimizasyonu ve maliyet tasarrufu (%30); 2. Ekoloji: Ürün yaşam döngüsünün değerlendirmesi (%40), ve 3. Sosyal sorumluluk: Çevre kaynaklarının korunması, çevrenin korunması ve iş yeri koşulları (%30).

Image

ContiLifeCycle tesisinde yenilikçi ve gelişmiş teknik ekipmanları ile eski kamyon lastiklerinin sıcak sırt kaplama işlemine tabi tutularak yeniden işlenmesi yoluyla kaynaklar korunmuş olur. Bu şekilde yeni lastik üretiminde %50 daha az enerji ve %80 daha az su harcanır. Sırt kaplama işlemi esnasında raspalanan kauçuk geri dönüşüme tabi tutularak yeni ve kaplama lastik üretiminde kullanılır. Bu şekilde her yıl üretim sürecinde 7.800 metrik ton karbondioksitten tasarruf edilerek atık miktarı %80 oranında azaltılır. Kaplama lastikler yeni lastiklerle aynı performans özelliklerini ve yuvarlanma direncini gösterir.