Kamyon ve Otobüs Lastikleri

New content item

Conti Coach HA3’e verilen Sürdürülebilirlik Ödülü

Kasım 2014'te, Continental, başarılı teknoloji geliştirme çalışmaları karşısında sürdürülebilirlik ödülüne hak kazandı. Conti Coach HA3 otobüs lastikleri “Lastik ve Lastik Hizmetleri” kategorisinde 2015 yılı Uluslararası busplaner Sürdürülebilirlik Ödülüne layık görüldü.

Otobüs ve turizm sektöründe takdir edilesi ve sürdürülebilir ürün gelişmelerini takdir etmek amacıyla, Uluslararası busplaner Sürdürülebilirlik Ödülü ikinci kez veriliyor. Ödülü, Münih kendindeki HUSS tarafından yayımlanan ticari dergi busplaner dağıtıyor. “Üstün ekonomik başarıyı sosyal sorumluluk ve çevre koruma bilinciyle birleştirerek, sürdürülebilir eylemlerle büyüme ve başarı kaydeden”işler iki yılda bir ödüllendirilir. 

İş, bilim dünyasından, derneklerden ve medyadan tanınmış sekiz uzmanın meydana getirdiği jüri en yüksek puanları Conti Coach HA3’e vermiştir. Lastiğin yakıt tüketimini ve emisyonu düşürmekteki olumlu etkisi ayrıca takdir toplamıştır: “Bu sayede otobüsle uzun yolculuk yapmanın avantajları yolcu otomobili, tren ve uçak dahil diğer ulaşım yöntemlerinden daha avantajlı hale gelir.” Ayrıca jüri, Conti Coach HA3’ün otobüs firmalarının sürdürülebilir uygulamalarının verimlilik, ekoloji ve emniyet açısından iyileştirilmesine de doğrudan katkı sağlar.


Image

Jüri, aşağıdaki değerlendirmeler ışığında kararını vermiştir: 1. Süreç optimizasyonu ve maliyetten tasarruf şeklinde gelen ekonomik başarı (%30), 2. Ürünün yaşam döngüsü değerlendirmesine bağlı ekonomik başarı (%40), ve 3. Çevre kaynaklarının korunması, çevrenin korunması ve iş yeri koşullarına bağlı sosyal sorumluluk (%30).