Kamyon ve Otobüs Lastikleri

New content item

Yılın Lastik Üreticisi: Continental

Image

Şubat 2014 tarihinde Continental, Tire Technology International” (Uluslararası Lastik Teknolojisi) dergisi tarafından ödüle layık bulundu”. Uluslararası jüri Continental’e Yılın Lastik Üreticisi unvanını verdi.

Jüri üyesi, Lastik Sanayi Araştırmalarının Araştırma Müdürü David Shaw şunları ekledi: “Bana göre Continental global stratejik bakış açısıyla mükemmel ürünleri ve daha sürdürülebilir bir gelecek hayalini birleştirdi. Daha az tüketim, yeniden kullanım ve geri dönüşüm arzusunun bir ifadesi olan Fırtına makinesine ek olarak ABD’nin Sumter kentindeki yeni tesis global geleceğe bir yatırımdır. Bu arada otomobil ve kamyon lastikleri bağımsız testlerden ve filolardan övgü almaya devam ediyor.”

“2014 Yılın Lastik Üreticisi unvanını almaktan mutluyuz,” diyor Continental Yönetim Kurulu üyesi ve Lastik Departmanı sorumlusu Nikolai Setzer. “Departmanımız, 2025 hedeflerinin yarısını gerçekleştirdi - daha iyi bir zamanlama olamazdı. Uzun vadeli büyüme planımızı başarıyla uygulayan global lastik ekibimiz övgü topladı. Bu plan, sürüş pistlerimizin yüksek teknolojili test imkanlarının artırılması ile birinci sınıf ürün, süreç ve teknolojilere en yüksek yatırımın yapılmasını da kapsıyor.

Tire Technology International İnovasyon ve Mükemmellik Ödülleri, lastik geliştirme ve üretimi alanında uzun soluklu, geleceğin çalışmalarının ödüllendirildiği bir etkinlik. Tire Technology International okuyucuları ve editoryal ekibinin gösterdiği adaylar arasında bir kısa liste oluşturulur. Ardından adayların değerlendirilmesi ve kazananların belirlenmesi için bu liste uluslararası lastik uzmanlarından oluşan bağımsız jüriye sunulur. Ödüller, her yılın Şubat ayında, Almanya’nın Köln kentinde Lastik Teknolojisi Fuarında yapılan bir törenle dağıtılır.