Kamyon ve Otobüs Lastikleri

New content item

VECTO ve Yeni Karbondioksit Yönetmeliği

Görsel Mekanik Ayar İşareti

VAI_teaser

VAI™ - görsel mekanik ayar göstergesi, ön düzen ayar bozukluklarını gösterir.

Ön lastiklerdeki veya serbest yuvarlanan ön lastiklerdeki titreşim, aracın balans ve ön düzen ayarının yapılması gerektiğini sürücüye işaret eder. Ancak bu ayarlardaki ufak bozukluklar, genellikle fark edilmeyebilir. Sonuç olarak,lastik aşınması ve yıpranması, karkasın zarar görmesi ve yakıt tüketiminin artması nedeniyle gereksiz masraflar ortaya çıkar.  Continental VAI™ ile bunun önüne geçilebilir. 

Continental yenilikçi VAI teknolojisi en düşük toplam sürüş maliyetine ulaşmanızı sağlar. 

Verimli olduğu kadar kolay: lastik aşındıkça, iç ve dış omuzlarda bulunan VAI göstergeleri değişir. Yalnızca iki göstergenin kıyaslanmasıylaön düzen ayarlarının doğru olup olmadığı kolaylıkla anlaşılır.  Aşınmanın eşit olmaması durumunda rot ayarları kontrol edilmeli ve gerekirse yeniden yapılmalıdır. Bozuk rot ayarı lastiğin ömrünü etkilemekle kalmaz, yakıt tüketimini de artırır. İki göstergenin eşleşmesi lastiklerin eşit oranda aşındığını ve ön düzen ayarlarının doğru olduğunu gösterir.  Yeni VAI teknolojisi tüm 3. Nesil Conti EcoPlus HS3 ve Conti Hybrid HS3 22.5” ön aks lastiklerinde mevcuttur. 

VAI™ İşlevi

Başla

Sizin için VAI™ avantajları:

Daha fazla kilometre performansı
Optimum ön düzen ayarı lastik aşınmasını azaltır. Bu, %10’a kadar daha fazla kilometre performansıyla sonuçlanabilir.

En uzun lastik ömrü
Tek yanda oluşan lastik aşınması karkasa da hasar verebilir. Doğru ön düzen ayarı ile karkasın ikinci el satış değeri korunur. 

İdeal yakıt tüketimi
Doğru mekanik ayarlara sahip bir araç %3'e varan oranda yakıt tasarrufu sağlayabilir - olağanüstü durumlarda bu oran artabilir.

Kolay kullanımlı erken uyarı sistemi
Göstergelerin okunması ve yorumlanması için herhangi bir araca veya ön bilgiye ihtiyaç yoktur.